Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ejber_z_Fyrtla: Nie czytałem komentarzy, bo jest ich za dużo, ale od tygodnia mam bliźniaki w domu i powiem, co mamy póki co. Podwójny laktator, bo szybciej.
Podgrzewacz do butelek podwójny
Sterylizator do butelek
Łóżeczko póki co jedno.

Aha, rada przy bliźniakach ważna. Nie uczcie ich kołysania, bo będziecie je zawsze nosić do spania, a przy dwóch to będzie mordęga. Nasze były 2 tygodnie w szpitalu i nikt ich nie nosił i
@Ejber_z_Fyrtla: co do monitora snu, to osobiście nie korzystaliśmy, ale znajomy opowiadał, że często tak bylo, że w nocy wyjmując dziecko do karmienia zapominali go wyłączyć czy tam coś i po chwili załączał się alarm. Oczywiście dziecko przestraszone w ryk i cały dom obudzony.
Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczy


@Ejber_z_Fyrtla: najbardziej przehajpowany gadżet. Pasami zapinasz foteliki może 10s dłużej, a w dodatku wtedy tracisz mniej miejsca.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

lepiej zamiast tych podstaw kup dedykowane urządzenie - tam masz wtedy noktowizję i podbijanie głośności, tego na telefonie nie zrobisz.
@Ejber_z_Fyrtla: Jeśli nie będzie karmić naturalnie to czajnik, który utrzymuje temperaturę (np 40 stopni) do mleka modyfikowanego. Nie bawisz się w studzenie wrzątku jak dziecko płacze bo głodne. Zalewasz mleko gotowa woda i heja. Robi robotę zwłaszcza w nocy.
@Ejber_z_Fyrtla: nie czytałem całego wątku, więc może część rzeczy się powtarzać, ale jako doświadczony ojciec dwóch bąbelków (3 lata i pół roku) powiem jak to było u nas:

Im mniej gadżetów, tym lepiej, z większości i tak zaraz zrezygnujesz, więc po co wydawać niepotrzebnie pieniądze

Monitor oddechu - tylko jeśli zaleci lekarz

Podgrzewacze do butelek, itp. - nie wiesz czy dzieci będą w ogóle chciały jeść z butelek, może tylko na
@Ejber_z_Fyrtla: co do kamerki to my mam zmodyfikowaną kamerkę Xiaomi Dafang z alternatywnym oprogramowaniem co daje mi możliwość odtwarzania na każdym urządzeniu przez RTSP wystarczy WIFi z telefonu i już masz podgląd bardzo nam to pomagało na wyjazdach
@Ejber_z_Fyrtla chowanie się w bazie z kocy nic Ci nie da, trzeba w Bieszczady uciekać ( ͡º ͜ʖ͡º)
A tak na poważnie: laktator ja mam neno due i to super opcja zby bąbelka nakarmić raz a porządnie np 150 ml na strzała a nie karmienie piersią co 20 minut. Dzięki temu w nocy jest mniej wiszenia na cycu i mąż może też karmić. Modyfikowane mamy w zapasie.
podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.


@Ejber_z_Fyrtla: nah

Z gadżetów polecam Angelcare, czujnik do oddechu dziecka.

Jak żona będzie karmić piersią to są takie wspomagacze, przyczepia się małą rurkę i dziecko pije wtedy jednocześnie z cyca i butelki, co czasem jest przydatne