Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla: Ile rodziców tyle opinii, ale z mojego doświadczenia:
- detektor oddechu dawał wiele spokoju, po małym bomblu ciężko poznać czy oddycha czy nie
- podgrzewacz/sterylizator są zbędne, butelki/smoczki co jakiś czas przelać wrzątkiem i będzie dobrze.
-wodę na mleko w proszku najlepiej się nauczyć podgrzewać w mikrofali, przerabiałem podgrzewacz a koniec końców i tak się wrzuca na 30s do mikrofali i jest idealnie.
-szumiś też miałem ale dziecku chyba się
Bujaczek to must have dla mamy która siedzi z bombelkami w domu. Najlepiej taki co sam buja, gra i świeci plus kręci karuzelą z zabawkami


@paulina-em: tak, niech jeszcze sam nakarmi i przewinie.

U nas sprawdziły się koc rozłożony w kuchni - dziecko leżało z zabawką czy dwiema a żona spokojnie mogła sobie ogarnąć śniadanie czy obiad.
Najgorsze to dziecko cały czas bujać - na rękach, w bujaczku, w wózku. No
Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca.


@Ejber_z_Fyrtla: jeśli zaczniecie karmić mlekiem modyfikowanym: ekspres do mleka - ludzie mówią, że to tylko 30 sekund, ale #!$%@? o 3 w nocy każda sekunda mniej snu robi różnice. Ani ja ani różowa nie wyobrażamy sobie życia bez tego

Gdzies mi mignelo "nie kupuj za duzo gadzetow" - ja poszedlbym w
@Ejber_z_Fyrtla: od siebie dodam wagę dla niemowląt, aplikację Child Growth służącą do obserwowania siatki centylowej, wanienkę najlepiej składaną na płasko żeby nie zajmowała miejsca, łóżeczko mi się przydało takie na kółkach z blokadą, dieta pudełkowa, jeśli laktator to tylko HF żeby matka nie siedziała przywiązana do kabla. Mi nie przydał się kosz na pieluchy, za to monitor oddechu dał mi dużo spokoju - dopiero po zamontowaniu monitora zaczęłam normalnie spać. Ale
@Ejber_z_Fyrtla nie kupuj nic na zapas, to nie jest komuna, żeby stać w kolejkach. Ze swojej perspektywy podpowiem: woreczki zapachowe na kupy, ale to trochę później, szumiś do usypiania fajnie się u jednej córki sprawdził, poza tym poduszka do karmienia i najlepszy gadżet że wszystkich: aspirator podłączany do odkurzacza i porządny termometr bezprzewodowy. Trzymaj się, pierwszy rok najgorszy!
@Kramarz mialem pytac kiedy zaczyna sie etap w ktorym trzeba dziecko usypiac i modlic sie o nie wydanie jakiegos odglosu przy odkladaniu lub wychodzeniu z pokoju bo moj 5 miesięcy chlopek zasypia sam od poczatku, pare dni cierpienia bo myslelismy ze trzeba go odlozyc śpiącego co konczylo sie kilkukrotnymi probami dochodzacymi do godziny i czestym powrotem do jego pokoju jak sie przebudzil. Znajomi w kolo sa zdziwieni i myslalem ze te męki
@Ejber_z_Fyrtla nie wycieraj chusteczkami nawilżanymi tyłka. One dobre są na wyjścia, w domu używaj wacików i wody przegotowanej (ciepłej). Chusteczki podrażniają pupę Przynajmniej u dwójki moich tak było. Żeby utrzymać ciepłą wodę, to kup sobie termos ponad litrowy. Gotuję wodę i wlewam do niego. Dwa dni spokoju.
Czy do monitorowania, to mam kamerę do monitoringu. Później zamierzam ja podwiesić jak już u malca nie będzie potrzebna. Przy bliźniakach prawdopodobnie będziecie musieli dokarmiać,
@Ejber_z_Fyrtla: mamy 4-miesięczną córkę.
Na pewno nie kupuj za dużo:
- podgrzewacz do wody na mleko
- my mamy 7 butelek ( z cyca się nie dało ). 7 na cały dzień. Wieczorem raz je tylko myjesz i masz znowu cały dzień spokoju z myciem
- przewijak ( my mamy najtańszy na łóżeczko )
- odkurzacz to baboli ( nasza już 3. Przeziębienie przechodzi )
- ubrań nie kupuj za dużo,
@Ejber_z_Fyrtla Nie jestem pewien czy dwa telefony będą dobra opcją jako niania. Takie nianie używane są za ~100 zł na olx a mają o wiele więcej zalet. Bo taka niania ma czuły miktofon na którym słychać nawet jak dziecko się przekręca, ma czujnik temperatury i działa na podczerwień jak noktowizor więc widać w nocy nawet bez światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
qzer - @EjberzFyrtla Nie jestem pewien czy dwa telefony będą dobra opcją jako niania....

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz