Wpis z mikrobloga

Jak zainstalować głupią przeglądarkę typu Firefox czy Chrome na Steam Decku? Przy sklepie Discovery trwa to w nieskończoność i kilkukrotnie wywalił mi błąd przy 6sciu procentach na tasku. Na razie tylko udało mi się zainstalować Heroic Launcher i tutaj bez problemu ściągnęło i odpaliło grę z Epica, jednak jakaś przeglądarka do neta by się przydała #steamdeck
  • 14
@tomaszek1161: coś masz nie halo z netem albo deckiem. U mnie przy 300 mbit to trwa dosłownie parę sekund bez żadnych czkawek. Może jakichś pakietów mu brakuje? Apt-getem bym spróbował z poziomu Terminala
@GokuMK: Deck prawie pusty, ale apki z Discover instalują się długo lub wywalają błędy. Sam steam i heroic działają już bez zarzutu z poprawnymi prędkościami przy ściąganiu gier

@AdrianJ Za dużo niezrozumiałych określeń w jednym zdaniu dla windowsiarza xD
@tomaszek1161: Masz taką aplikację Terminal (odpowiednik cmd, czyli Wiersza poleceń w Windows). Zapodaj mu tam komendę:

apt-get install firefox
A jak nie pójdzie to w trybie admina - pewnie będziesz musiał ustawić hasło, więc je zapamiętaj :P

sudo apt-get install firefox
Wtedy na konsoli się ewentualnie wyświetli co jest nie halo.
@AdrianJ: nie rozpoznaje mi tej komendy w terminalu a przy sudo prosi o hasło którego w sumie nie ustawiałem. Czy to mogłoby być związane z tym że mam refurba i stąd prosi o hasło które ustawił poprzedni użytkownik? XD
@AdrianJ: tylko właśnie wpisałem pierwsze hasło upewniając się jego poprawności i nic. Jakby cały czas prosił o hasło które już było wcześniej ustawione. No nieważne, łyknął chromium z discover ale z kilkanaście minut się instalował. Advlocka od razu wgrałem i będzie przyjemnie się oglądało filmy z decku ze streamingu. Szkoda że nie ma on nóżki jak switch
@GokuMK: tylko ściągałem z kiego Chromium i heroic launchera. Jako tako działan ale długo apki się ściągają i często wywalają błędy. Steam, heroic czy przeglądarka z oglądaniem wideo działają już za to bez zarzutu na moim wifi więc nie wiem w sumie czemu tak słabo te Discovery u mnie działa
@tomaszek1161: probowales z konsoli to co ci zaproponowal i popatrzeć na błędy?:
flatpak install flathub org.mozilla.firefox
Bo ja bym tak tego nie zostawial. Jesli masz nowego Decka i swieży system, to może być problem sprzętowy ...