Wpis z mikrobloga

@kimikini: Może kolega sie nauczy że nalezy podpisac umowę a dopiero pote mzłożyć wypowiedzenie.
Ja rok temu wystartowałem proces w lutym, w maju dostałem ofertę, do sierpnia nie podpisali ze mną umowy, wiec zrezygornowałem.
@kimikini ostatnioyktos tutaj na tagu obawiała się o takie coś bo w starej pracy miał 3 miesiące wypowiedzenia a w nowej 1 miesiąc. Trzeba się przed tym zabezpieczać.

Kiedyś Janusz z małego miasta w swoim SH mi wysłał umowę w której okres wypowiedzenia rósł. Przez pierwszy tydzień 1 dzień, potem do miesiąca tydzień, do 3 miesięcy 2 tygodnie i dopiero po roku miesiąc.

Warto też zwrócić uwagę jak w umowach B2B zabezpieczona
@karetpoker ( ͡° ʖ̯ ͡°)
B2B nie ma związku z tym czy ktoś jest poważny czy nie.
Wybór B2B wynika z umiejętności oceny ryzyka i czy opłaca się je akceptować. Czy kupiłbyś ubezpieczenie AC na rok za 30% wartości auta? Bo ja nie, wolę akceptować ryzyko. Ale już za 2% chętnie pozbędę się ryzyka kupując ubezpieczenie.
ale poważni ludzie nie siedzą na B2B


@karetpoker: ale #!$%@? xD właśnie poważni ludzie siedzą na B2B bo jadą na 2-3 etaty jednoczesnie i zarabiają 50k. Na UoP masz obowiązek godzinowy robienia 8h nawet jak nie ma nic do roboty to masz czyścić jirę albo brać coś z backlogu, dopisywać testy itd., na B2B masz tryb pracy zadaniowy i nie ma roboty chwilowo to masz wolną rękę
@kimikini: Witamy na B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, umowy B2B to jak najbardziej forma śmieciówki, no chyba że faktycznie masz płacone ze konkretną pracę mającą początek i koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wegrzynski: kolejne #!$%@?. Śmieciówka to UoP gdzie masz ze strony pracownika 32% dochodowego + 9% zdrowotnego i jeszcze fundusz pracy i inne podatki 10% kosztów pracodawcy, to łącznie wychodzi
@zibizz1: to ja pytalem i wlasnie o takie sytuacje mi chodzilo :), chociaz obstawiam ze max to 1 mc wyp i jeszcze trzeba dogadac zeby byla robota w tym 1 mc i kasa za to. Bo co z tego ze 1 mc bedziesz mial kontrakt jak Ci nic nie zleca i nie policza godzin.(jakis zapis na minimum godzin czy cos)