Wpis z mikrobloga

Macie jakieś porady jak przeprowadzić rozmowy z narzeczoną o tym, że chce podjąć się wazektomii? Wcześniej jej wielokrotne mówiłem, że nie chce mieć nigdy dzieci i niby mowila że ok ona też ale może kiedyś się jej zachce. Trochę się obawiam, że gdy będzie w okolicy 30 lat to zachce mieć dziecko z powodu "bo zegar tyka" lub "bo inne koleżanki mają i to takie super". Trochę też się sam oszukuje, że może kiedyś mi się zachce bo niejednokrotnie słyszałem "ja też nie chciałem ale jak komuś z rodziny się urodziło wziąłem na ręce to od razu mi się zachciało" ja właśnie w takich przypadkach czyje, że tym bardziej nie chce mieć. #childfree #zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 42
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX normalnie, „chcę podjąć się wazektomii” i tyle, rozmowa od tego momentu potoczy się sama.

nie ma co się samemu oszukiwać czy pozostawiać u niej wątpliwości, że może kiedyś Ci się zmieni. im wcześniej takie kwestie będą przegadane i ustalone, tym lepiej
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX o takich rzeczach to raczej trzeba gadać jawnie. Mówisz że nie chcesz dzieci i chcesz wykonać wazektomie. Jesli jesteście ze sobą już dłużej i macie stabilne zatrudnienie oraz macie gdzie mieszkać to jeśli jej się nie zachcialo dziecka to raczej magicznie się jej nie zachce będąc z Tobą. Te legendy o tym że ktoś wziął dziecko czyjeś i tej osobie się zachcialo mieć dzieci to takie XD raczej ta osoba chciała
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX: osobiście postawiłbym na szczerość i podała ewentualne plusy tej wazektomii, ewentualnie w razie zmiany decyzji przechować ewentualnych potomków. Uważam, że powinniście pogadać, zweryfikować wzajemnie swoje podejście do rodzicielstwa lub w tym przypadku jego braku, bez kręcenia i fikołków emocjonalnych ;)
  • Odpowiedz
@xXxPu55ySl4y3RXxX Powiedz jej to wprost. Bo jak mówi, że "może kiedyś zachce" brzmi jakby nie byla tego tak przekonana jak Ty. A jest bardzo możliwe, że z wiekiem zachce jednak mieć i wtedy obydwoje będziecie sobie pluć w brodę, że zmarnowaliście sobie nawzajem tyle lat. Może Cię kocha na tyle, że liczy, że jednak z czasem Cię przekona, podobno dużo kobiet tak myśli, że uda im się kogoś zmienić, a potem tego
  • Odpowiedz