Wpis z mikrobloga

  • 0
Ja nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, nie jestem doradcą kredytowym i nie umiem tego ubrać w takie słowa by dobrze przekazać to co chciałbym przekazać.


@Krupier: no dobra, chyba zaczynam rozumiec Twoja logike, ze kase ze zmniejszonej raty mozesz reinwestowac - tylko przy 80k zmniejszenia raty to jest jakies 800zl miesiecznie - do tego dochodzi Twoj czas, ryzyko inwestycji, podatek od zyskow kapitalowych, etc.

To moze konkludujac: z mojej perspektywy,
  • Odpowiedz
no dobra, chyba zaczynam rozumiec Twoja logike, ze kase ze zmniejszonej raty mozesz reinwestowac - tylko przy 80k zmniejszenia raty to jest jakies 800zl miesiecznie - do tego dochodzi Twoj czas, ryzyko inwestycji, podatek od zyskow kapitalowych, etc.


@bylembordo: nie, nie inwestować, nadpłacać różnicę. Jeszcze raz na moim przykładzie.

Jak na screenie - na górze moja obecna rata i data ostatniej raty. Na dole maksymalna rata jaką mogę mieć przy skróceniu
Krupier - >no dobra, chyba zaczynam rozumiec Twoja logike, ze kase ze zmniejszonej ra...

źródło: kk

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier:

ale też co miesiąc dopłacać tyle by było 1600 zł.


Ale ty znowu piszesz o nadplacaniu CO MIESIĄC.
My piszemy o Jednym nadplacaniu w roku. Koniec. Tyle. Więcej i częściej nie. I w tym momencie następuje wybór wariantu.
Pisze to już chyba 4 raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ty 4 raz piszesz o nadplatach miesięcznych. Wyrzuć ten wariant ze swoich kalkulacji w tym temacie bo
  • Odpowiedz
Ale ty znowu piszesz o nadplacaniu CO MIESIĄC.

My piszemy o Jednym nadplacaniu w roku. Koniec. Tyle. Więcej i częściej nie. I w tym momencie następuje wybór wariantu.

Pisze to już chyba 4 raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ty 4 raz piszesz o nadplatach miesięcznych


@Bigbluee: no tak. A piszę o tym tylko dlatego, że dodaliście adnotację o tym, że skrócenie okresu kredytowania jest bardziej opłacalne
  • Odpowiedz
@Krupier: I dlatego ja cały czas proszę, tak proszę aby odnosić się do studium przypadku jakie zaprezentował OP a nie do ogólnych toerii bo one owszem, mogą być bardziej logiczne i sensowne ale niestety często gesto nie da sie ich zastosowac w bankach z różnych przyczyn. nie da się czyli sa nieopłacalne z powodu prowizji czy innych opłat lub czynników technicznych.
OP ma w Pekao i, tak jak ja. DLatego w
Bigbluee - @Krupier: I dlatego ja cały czas proszę, tak proszę aby odnosić się do stu...

źródło: pekao

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier Dzięki za pamięć, oczywiście masz 100% racji, nadpłata na obniżenie raty a następnie comiesięczne nadpłacanie zaoszczędzonej na obniżeniu raty różnicy daje efekt identyczny jak skrócenie i wynika to z codziennego naliczania odsetek od aktualnego kapitału pozostałego do spłaty. A kto twierdzi inaczej ten ma gwózdź wbity w mózg i nie mam już cierpliwości tego tłumaczyć :) Oczywiście jak ktoś nie planuje comiesięcznych nadpłat to skrócenie będzie dla niego lepsze, problem pojawia
  • Odpowiedz
nadpłata na obniżenie raty a następnie comiesięczne nadpłacanie zaoszczędzonej na obniżeniu raty różnicy daje efekt identyczny jak skrócenie


@vertical: Prawda i nikt nigdy temu nie zaprzeczał, ale to nie jest przypadek opisywany powyżej i nie ma tu zastosowania wiec nie ma nawet sensu o tym wspominac,skoro taka opcja nie wchodzi w grę o czym wspominałem już 4 razy aby wykluczyć z toku rozumowania "comiesięczne nadpłaty" bo po prostu TEJ OPCJI NIE
  • Odpowiedz
często gesto nie da sie ich zastosowac w bankach z różnych przyczyn. nie da się czyli sa nieopłacalne z powodu prowizji czy innych opłat lub czynników technicznych.

@Bigbluee Nie uważam żeby nie dało się zastosować comiesięcznego nadpłacania często. Co do czynników technicznych, nadpłata to kilka kliknięć w: Millennium, ING, mBank, PKO BP, BNP Paribas, Santander, Alior i najpewniej w większości pozostałych "dużych" banków. Utrudnienia o których piszesz to chyba tylko w Pekao
  • Odpowiedz
Utrudnienia o których piszesz to chyba tylko w Pekao SA.


@vertical: Niestety tak. W ogóle cud, że rok temu dali mozliwość zrobienia czegokolwiek online bo, jakkolwiek trudno w to uwierzyć, wszystko wczesniej zwiazanego z kredytem, trzeba było załatwiać w placówce. Teraz chociaż nadpłaty sa lekko ułatwione ale tylko lekko. Dlatego mozna się śmiac z moich tekstów o zaniesieniu walizki do banku ale tak naprawde było.

18.05.2022
"Bank wprowadził w ostatnich dniach
  • Odpowiedz