Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?, chlopie gdzies ty sie uchowal


@bylembordo: i po co te teksty? Czyli nie zrozumiałeś niczego z tego co ci próbowałem wytłumaczyć?

Słuchaj, to że ty czegoś nie rozumiesz to naprawdę nie znaczy, że tak nie jest.

Ja nie wiem dlaczego u ciebie dzieje się taki problem jaki poruszyłeś w swoim wpisie i z tym nie pomogę. Ja tylko zwracam uwagę na to by nie powielać mitu o tym, że
  • Odpowiedz
I po raz 3 piszesz nie na temat.


3 razy pisałem: NIE MA NADPŁACANIA CO MIESIAC W TYM PRZYPADKU.


@Bigbluee: kolega wyżej napisał, że jak najbardziej jest. Dasz jakieś podstawy, dla których mam wierzyć tobie, a nie jemu?

NIkt też nie ustosunkował się do przykładu nr2 jaki przytoczyłem gdzie jest dokładnie taka sama zasada. Zanosimy kase do bankiu, pozbywamy się jej i wybieramy albo skrocenie okresu albo mniejsza rate. Tam co
  • Odpowiedz
Już mi się nie chce nawet z Tobą polemizować.


@GOHAN: ciężkie przypadki, ale nie mam im tego za złe bo narracja "skrócenie okresu kredytowania jest korzystniejsze" panuje niemal wszędzie i niewiele ludzi do końca rozumie dlaczego to nie ma żadnego znaczenia czy wybierzemy skrócenie, czy zmniejszenie raty i nadpłacanie różnicy. Bardziej wkurza to, że jak im się wyjaśni to oni i tak dalej twierdzą swoje. ¯\(ツ)/¯

Pozwolę sobie jeszcze zawołać @
  • Odpowiedz
@GOHAN: no tak, ja cały czas mówię o końcowym efekcie dlatego takie twierdzenia jak OPa, cytuję:

skracam kredyt bo tak sie najbardziej oplaca


czy drugiego dyskutanta, cytuję:

skrócenie okresu jest bardziej opłacalne


to po prostu bzdura bo z punktu widzenia opłacalności nie ma to żadnego znaczenia.

Ja wolę mieć hajs na lokacie i niech sobie zarabia te parę groszy i nadpłacać z niego co miesiąc niż wywalić wszystko na raz, a
  • Odpowiedz
  • 0
Ja wolę mieć hajs na lokacie i niech sobie zarabia te parę groszy i nadpłacać z niego co miesiąc niż wywalić wszystko na raz, a niektórzy wolą się pozbyć od razu wszystkiego i mieć spokojną głowę.


@Krupier: @Bigbluee @GOHAN

Chłopie, już przyznaj się do błędu zamiast brnąć. Rozważaliśmy dwie opcje teraz dokładasz jakieś lokaty, szyjąc pod tezę. Najlepiej jakbym zlewarował to mieszkaniem w Warszawie i później flipował. Po co tak #!$%@?ć?
  • Odpowiedz
Chłopie, już przyznaj się do błędu zamiast brnąć


@bylembordo: ale ja żadnego nie popełniłem. Jaki twierdzisz, że błąd zrobiłem?

Rozważaliśmy dwie opcje teraz dokładasz jakieś lokaty, szyjąc pod tezę.


@bylembordo: to taki przykład tylko, jak chcesz to go zignoruj. Nie ma on znaczenia w kontekście kosztów nadpłaty kredytu.

Odpal sobie symulacje nadpłaty kredytu - na przykład na blogu Szafrańskiego i zrób sobie symulacje. A jak już nikomu w nic nie
  • Odpowiedz
  • 0
Też twierdzisz, że się nie zna?


@Krupier: ale cytuj w pelni a nie wybiorczo:

Wiele artykułów dostępnych w Internecie podaje, że bardziej korzystne jest skrócenie okresu kredytowania. Wprowadzają one jednak w błąd swoimi założeniami i nigdy nie wyjaśniają sposobu naliczania odsetek. Zakładają jednorazową dużą nadpłatę i spłacanie reszty kredytu zgodnie z harmonogramem. Wtedy rzeczywiście skrócenie okresu kredytowania jest lepszym rozwiązaniem.

dokladnie tak jest w tym przypadku - dokonuje duzej nadplaty rocznej
  • Odpowiedz
Dobrze - to jeszcze raz - założmy w tym roku mialem do dyspozycji 80k wolnych srodkow i dwie strategie: zmniejszenie raty albo skrocenie okresu kredytowania. Skoro wedlug Ciebie nie ma znaczenia co wybralem dlaczego mam rozne finalne kwoty?


@bylembordo: kalkulatory online nie biorą pod uwagę nadpłacania różnicy w racie, przecież od początku od tym piszę.
  • Odpowiedz
  • 0
kalkulatory online nie biorą pod uwagę nadpłacania różnicy w racie,


@Krupier: co to oznacza? Masz dwie sciezki - albo zmniejszenie raty albo skrocenie okresu kredytowania....
  • Odpowiedz
@bylembordo: przeczytaj jeszcze raz :) Ja do ciebie nie uderzałem ale właśnie wręcz przeciwnie, to z tobą sie zgadzalem bo też mam w pekao i "mam tak samo jak ty"i to właśnie pozostali cały czas piszą że tek nie jest.
  • Odpowiedz
co to oznacza? Masz dwie sciezki - albo zmniejszenie raty albo skrocenie okresu kredytowania....


@bylembordo: kurde, ziom. xD

No tak, masz tak. I pokazują ci te wszystkie różnice w zaoszczędzonych odsetkach itp., ale tylko przy założeniu, że zmniejszysz ratę i elo, nic więcej nie zrobisz. Nie biorą pod uwagę tego, że ty będziesz mimo wszystko dalej nadpłacał ten kredyt regularnie (a to jest istotne w tym wszystkim!).

Ja nie wiem jak
  • Odpowiedz
@bylembordo:

to jeszcze raz - założmy w tym roku mialem do dyspozycji 80k wolnych srodkow i dwie strategie: zmniejszenie raty albo skrocenie okresu kredytowania. Skoro wedlug Ciebie nie ma znaczenia co wybralem dlaczego mam rozne finalne kwoty?


@bylembordo: no i dokładnie jest tak jak piszesz w 100% i ja też to powtarzam od samego początku ale to pozostali twierdzą inaczej i uważają ze nie ma znaczenia jaka strategie Wybierzesz a
  • Odpowiedz