Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak przestać mieć takie myśli? Jak przestać być złym człowiekiem?
Moja ex (bardzo dawna, rozstaliśmy się 5 lat temu, zdradziła mnie z "kolegą" ze studiów) z zasłyszanych plotek od znajomej skończyła na wózku inwalidzkim po wypadku.
Dowiedziałem się o tym od dalekiej znajomej z którą byłem na piwie powspominać dawne czasy. Wiadomo jak się reaguje na takie informacje,pewna wyuczona część mnie wie jak zachowywać się w takich sytuacjach. Powiedziałem że szkoda, jak to się stało, skąd wie, pokazałem że jest mi przykro. Ale jak wróciłem do domu i przechodziłem koło lustra na samą myśl się uśmiechnąłem do samego siebie przypominając sobie co usłyszałem podczas spotkania, zwłaszcza że przed rozstaniem perfidnie mnie okłamywała. Wieczorem gdy leżałem w łóżku ruszyło mnie sumienie mimo wszystko i zacząłem się zastanawiać czy to ja jestem zły czy po prostu to jest normalna reakcja. W życiu na takie informacje wolałbym raczej wykazać się współczuciem, a co najwyżej obojętnością ale fakt że ta informacja dała mi satysfakcję, że karma wróciła, że sprawiedliwość zatriumfowała naprawdę mnie przeraził w samym sobie. Czy to znaczy że jestem złym człowiekiem?
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: każdy z nas ma takie momenty że by chętnie zabił kogoś gdyby się nie wydało i nie było konsekwencji
to że się ucieszyłeś w duchu to w miarę neutralny odruch
ważne żebyś jej nie przewracał wózka gdybyś ją spotkał, to już by było przegięcie