Wpis z mikrobloga

Czy widzieliście kiedyś, jak wasi rodzice się całują? Albo dają sobie pocałunki na przywitanie/pożegnanie? Jak to wyglądało u Was w domach? Ja przez 25 lat, nigdy nie widziałam nawet jednego pocałunku u moich rodziców. Nie mówiąc już o przytulaniu czy prostym "kocham cię". Nawet spali oddzielnie xD. Za to kłótnie były na porządku dziennym. Stąd może dlatego jestem tak wycofana :/

Jak ja kiedyś byłam w szoku jak zobaczyłam kiedyś u koleżanki w domu jak jej ojciec daje buziaka żonie, a ta mu go odwzajemnia. Nie było żadnej reakcji u koleżanki, w końcu widziała to codziennie. U mnie wypaliło styki w mózgu, że rodzice mogą się tak po prostu kochać.
U was też był taki brak miłości w domu? Może jest to całkiem normalne?

#pytanie #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #milosc
AIicja - Czy widzieliście kiedyś, jak wasi rodzice się całują? Albo dają sobie pocału...

źródło: mom-dad-kiss-while-their-little-son-closes-his-eyes_8353-5365-763628623

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@AIicja mam tak samo jak Ty, koleżanko. Dosłownie wszystko się zgadza. Ale u moich to było małżeństwo z rozsądku i może dlatego nic między nimi nigdy nie było. A teraz już 27 lat prawie razem są i non stop jak pies z kotem, krzyki i złe traktowanie siebie nawzajem. I za dzieciaka też byłam w szoku, że jednak u innych jest inaczej i że przede wszystkim można inaczej. Ale co się dziwić,
  • Odpowiedz
Jak ja kiedyś byłam w szoku jak zobaczyłam kiedyś u koleżanki w domu jak jej ojciec daje buziaka żonie, a ta mu go odwzajemnia


@AIicja: to ja byłem kiedyś w szoku jak kuzyn dawał mamusce buziaka na dobranoc, mial z 13lat
  • Odpowiedz
@Klatwa_Borsuka moja babcia od strony ojca to jak jej mąż czyli mój dziadek zmarł, to na stypie urządziła taki bal że ja #!$%@? XD bo była przeszczęśliwa, że pozbyła się problemu (dziadek miał Alzheimera i wiele innych schorzeń). To było najbardziej toksyczne zachowanie ever. A sama zawinęła się niedługo po nim.
  • Odpowiedz
@AIicja: Przytulanie jest dla dzieci albo nastolatków, ewentualnie jakichś niedorobionych emocjonalnie dorosłych, my z żoną okazujemy sobie czułości w inny sposób :)
  • Odpowiedz
@AIicja
Brak jakiejkolwiek czułości nie tylko między rodzicami ale też w stosunku do dzieci to był standard w mojej rodzinie. Nie chodzi o to, że to była jakaś patola albo że się wzajemnie nie szanowali, nie troszczyli, tylko brakowało takiego bezpośredniego okazywania uczuć. Słowa "kocham cię" to czytałem tylko w książkach albo słyszałem na filmach. Pierwszy raz wypowiedziałem je w stosunku do swojej pierwszej dziewczyny, ale dopiero po paru miesiącach. Czułem się
  • Odpowiedz
@AIicja: ja nigdy nie widzialem. Mało tego, słyszałem jak moja despotyczna babka #!$%@? matkę, że siedziała ojcu na kolanach, nie wypada. Zniszczyli mi zdrowie psychiczne swoimi zachowaniami tak nawiasem.
  • Odpowiedz
@AIicja: 1:1 sytuacja z mojego domu. Przez całe swoje życie nigdy w nie widziałem aby moi rodzice okazywali sobie jakąkolwiek bliskość. Jest to dla mnie dosyć przykre, bo w dorosłym życiu widzę że również mam z tym problem
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@AIicja Nie. Ale za to widziałam jak ojciec trzyma matce nóż przy gardle. I słyszałam jak matka wołała żebym pobiegła po pomoc do sąsiadów.
  • Odpowiedz