Wpis z mikrobloga

@Tywin_Lannister: ja tak przejchałem na czerwonym tir za mna mial dobre 8 dych na liczniku nawet się nie zatrzymał.

Regularnie teraz jak jedzie za mną tir i jestem na światłach zwalniam do 45 i mam to w dupie przejadę to przejadę nie to nie, ale przynajmniej tir za mna wyhamuje

tirowcy w miastach #!$%@? i nikt z tym nic nie robi.
  • Odpowiedz
@nilphilus: nie ma na drogach 70+ świateł, wcześniej są znaki z informacją z jaką prędkością jechać żeby zdążyć bezpiecznie przejechać skrzyżowanie, ale wiadomo że te cyferki w czerwonym koleczku to tylko luźna sugestia ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Pieron: Skąd wziąłeś te 55m? Bo widzę że wszystkie wyliczenia z dupy. Przy 70km droga hamowania to 20 parę metrów. Przy tej prędkości kierowca nie powinien mieć ani problemów z przejechaniem na żółtym ani z zahamowaniem (nie awaryjnie). Jeśli pada deszcz to trzeba dostosować prędkość do warunków.

https://www.warta.pl/porada/droga-hamowania-od-czego-zalezy/
https://motofakty.pl/droga-hamowania-to-nie-wszystko-ile-miejsca-potrzeba-by-zatrzymac-auto/ar/c4-16232753
  • Odpowiedz
@nilphilus: Rzadko z licznikami się spotykam, ale nie wiem czy nie były one tylko jako zegar odliczający do zielonego światła (czyli jak na obrazku, stoisz na czerwonym i widzisz kiedy zielone się zapali). A przy zapalonym zielonym tego licznika nie potrzeba i kierowca musi po prostu uważać i patrzeć kiedy mu się żółte zapali, bo tego nie wie, jak w normalnych światłach (no może wiedzieć jak dla pieszych na przejściu równoległym
  • Odpowiedz
akurat kamery rejestrujące przejazd na czerwonym są jak najbardziej spoko


@Nowa_Zielonka_: Tak? To zapraszam do patologicznych kamer we Wrocławiu, gdzie masz je zamontowane na skrzyżowaniu na którym prawoskręt to zawsze zielona strzałka, jak Ci zgaśnie bez ostrzeżenia to leci mandat. Chcesz to jeździj sobie w kółko jak tak podoba Ci się ten pomysł, może zmienisz zdanie.
  • Odpowiedz
@toniemojekonto1: Takie światła były kiedyś w centrum Rzeszowa, dla normalnych kierowców były super, a dla tych zgoła innej grupy był jeszcze lepsze, wyścigi czy dodawanie gazu żeby zdążyć przed czasem, co dawało, że przejeżdżali na czerwonym świetle gdy zaczynało się palić zielone dla pieszych.
  • Odpowiedz
@programista15cm jeśli przejechałeś pomimo tego że musiałbyś hamować awaryjnie, to w przeciągu 3 miesięcy przychodzi Ci mandat. Jeśli minąłeś sygnalizator, i za tobą zgasła "strzałka w prawo" - przychodzi Ci mandat. Jeśli przepuściłeś straż pożarną/ policję/ pogotowie przejeżdżając przez linię warunkowego zatrzymania ... powinieneś to wiedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz