Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, co można było technicznie zrobic w sytuacji takiej interwencji policji:

Kilka lat wstecz kupiłem rower z paragonem na OLX od goscia, po czym po sezonie wystawiłem na allegro. Okazało sie ze jest chętny i przyjedzie obejrzeć. Umówiłem sie na osiedlu, przyjechał gość+ nagle 3 typów wyskoczyło z róznych stron. Panowie w mundurach sprawdzili ze rower kradziony (gosc od którego kupowałem kupił go w lombardzie- stąd paragon). Kulturalnie okazałem paragon, w telefonie pokazałem ofertę gdzie nabyłem rower, dałem dowód osobisty, bez oporów i prostactwa odpowiadałem na pytania i...... policjanci złapali mnie za łeb, skierowali ku ziemi, ręce do tyłuw kneble i tak przetargali do samochodu.
Szok to mało bo z prawem nie miałem nigdy problemów, na miejscu kultura no i sama opcja ze ciągną mnie przez osiedle pełne sąsiadów jak conajmniej zbira. Zadawałem im pytania o interwencję to albo milczeli albo odbąkiwali coś. Na dołku zeznania (cały czas ręce spięte kajdanami do tyłu), wiskanie telefonu i odpytki. Co ciekawe najwiecej udzielał się schematyczny przykład 20paro letniego policjanta (chyba odbijającego prześladowania w gimnazjum), który trzepał mnie całego łącznie z telefonem, zadawał najwiecej pytan i generalnie bujał sie jak cwaniak pokazując grozne miny i grającego kozaka. Po kilku h wypuscili mnie, a po bodajże roku sprawa umorzona. Dodam jeszcze ze rzucali hasła ze gdyby chcieli to mieliby prawo przeczesac mi całą chatę i piwnicę.

Moze nie brzmi to strasznie ale w zyciu niemając problemu z prawem, będąc potraktowanym jak gnida złodziejska jest jakimś nadużyciem? Jeden z gosci w biurze zapytał czy mam zastrzezenia co do interwencji i ze jak chce to moge złozyc zażalenie ale domyslam sie jak i gdzie by sie to skonczyło. Czy to jest normalne traktowanie przy takim stanie rzeczy jak przedstawiłem wyżej?

#policja #rower #prawo #bekazpodludzi #polska
  • 25
via Android
  • 0
@MoonlightSh dziękuję, bardzo miły wpisik. Jak Ci kiedyś dźwigną fajny rower, to sam będziesz walił w ścianę, bo tyle będziesz właśnie mógł zrobić.
zgrywasz dzieciaka i udajesz, że nie wiesz, że rower z lombardu


@Loob77: Nie ma tu zadnego dowodu na popełnienie przestępstwa i zezwolenie na przekroczenie uprawnien. #!$%@? wymysły niepodparte zadnym dowodem. Nikt nie ma prawa podejmowac czynnosci siłowych jesli nie ma do tego przesłanek
wygląda na jakiegoś gangusa z tatuażami na 90% ciała.


@Matpiotr: Zdecydowanie nie stwarzam pozorów osoby agresywnej+ zaznaczam ze normalnie wspolpracowalem i dałem kazdy dowod na to ze nabyłem/ sprzedałem legalnie
@Loob77: głupi jestes czy udajesz? Kupiłem od osoby prywatnej, która to zakupiła w lombardzie. widzisz róznicę miedzy przesłuchaniem a uzywaniem czynnosci fizycznych wobec osoby niedającej powodow do tego? Stary był w mundurowych czy o co chodzi?