Wpis z mikrobloga

1000zł


@rador314: Musisz dorzucić budżetu jeszcze 1200. Najbiedniejszy synology DS223 to 1300 pln do tego 2x2TB to 900 zł, w ogóle takie małe pojemności są totalnie nie opłacalne bo w takiej samej prawie cenie masz hdd 4TB. Dyski do wyboru

Seagate IronWolf, Wd Red, Toshiba N300
  • Odpowiedz
@rador314: Jak do nauki to zobacz czy masz coś w domu. Mój pecet pod home lab jest zrobiony z bebechów które mi zostały po modernizacji głównego pieca.

Jak już wiesz co chcesz i do czego, to potem się zastanawiasz nad kolejnym krokiem. Jak coś pod działanie 24/7, to do uwzględnienia pobór prądu i głośność. Jak wystawianie na świat, to jak to zabezpieczyć żeby nikt nieproszony się nie wbił.

No i złota
  • Odpowiedz
@rador314 do hostingu to mozesz ogarnąć za free hosting na oracle cloud - idealny pod male strony czy pod testy.
Co do storage dla twoich rzeczy to zawsze najtaniej bedzie gotowiec jak synology ze wzgledu na czas(uzywany). Jak potrzebujesz do czegos wiecej niz tylko hosting plikow to rozgladaj sie za jakims fujitsu futro s940 (https://youtu.be/DLRplLPdd3Q) ze wzgledu na koszt pradu(no chyba ze YOLO i robisz zwyklego PC z jakims intel iX
  • Odpowiedz
  • 0
@rador314 szukałbym czegoś na intelu 6gen w górę, min 4 rdzenie, DDR4 żeby można było więcej ramu wstawić. Jak chcesz się bawić w Plex to warto sprawdzić czy cpu ma sprzętowy dekoder video.
  • Odpowiedz
Jakie minimalne parametry powinien mieć taki homelab serwer?


@rador314: Zależy od tego co chcesz na nim hostować i w jakim celu. Na przykład serwer Minecraft z modami może i nie ma zbyt dużego zapotrzebowania na procesor a i tak dusi jeden wątek, to zżera RAM aż miło. Serwer CalDAV albo Pi-Hole mają tak małe zapotrzebowanie że oba chodzą na Pi Zero.

Po prostu uwzględnij co chcesz na tym postawić, jakie wymagania
  • Odpowiedz
@rador314 fujitsu q556/2 i5-8500t 32gb ram 2x 1 tb hdd +256 GB nvme. Mam tam jellyfina qbit radary sonary xpenology homeassis. Łącznie wyszło poniżej 1k zł zabawa przednia polecam !
  • Odpowiedz