Wpis z mikrobloga

Odpisałem do Krajowej Informacji Skarbowej. Jak czytaliście wcześniej nie mogą udzielić info o IPBOX bo by poświęcili na to dwa lata. Dlatego uogólniłem pytanie. Może mają takie statystyki i nie będą musieli ich przetwarzać. A to też da pewne wyobrażenie o prawie podatkowym.

To napisałem:

Dzień dobry,

Dziękuję za odpowiedź.

W nawiązaniu do pisma, rozumiem, że nie dysponują Państwo bazą danych zawierającą informacje o odrzuconych wnioskach o interpretację możliwości skorzystania z IPBOX.

W załączonej odpowiedzi przeczytałem, że

"Należy zauważyć, że od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2022 r. do Krajowej Informacji
Skarbowej wpłynęło 70 297 wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych w zakresie
podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz w zakresie podatku dochodowego od
osób prawnych (CIT) (2018 r. - 10 948, 2019 r. – 11 481, 2020 r. – 12 480, 2021 r. – 17 497,
2022 r. – 17 891)."

W związku z tym proszę o informację na ile z wyżej wymienionych wniosków Krajowa Informacja Skarbowa odmówiła odpowiedzi w podziale na wyżej wymienione lata.

W przypadku, gdy ta informacja też wymaga przetwarzania proszę o informacje jakie dane w zakresie interepretacji podatkowych nie wymagają przetwarzania

#ipbox #podatki #prawo #polska
  • 1
  • Odpowiedz