Wpis z mikrobloga

Myślę, że kierowcy samochodów powinni być zmuszeni, by raz w tygodniu pokonać z buta 18 km trasę. Trasa powinna uwzględniać:

- hałaśliwą drogę bez chodnika, przy której spaliny utrudniają oddychanie, i ciągle grozi ci potrącenie przez szybko jadący samochód

- drogę z kałużami, które rozpryskiwane są ciągle przez kierowców w pośpiechu

- błotnistą drogę przez las, która jest całkiem rozjeżdżona przez auta, i otoczona krzakami, więc nie da się obejść kałuż bokiem

- wiele skrzyżowań ze światłami, na których musisz długo stać, i trasę, która zdecydowanie nie przebiega najkrótszą możliwą drogą, a w szczególności konieczność nadrobienia sporo drogi, by przejść przez drogę szybkiego ruchu

Powinni dostać na tę trasę zbyt mało czasu, a za spóźnienie być karanymi dwoma dodatkowymi godzinami oczekiwania.

Może wtedy zrozumieliby, jak bardzo uprzywilejowanymi dupkami wielu z nich jest.

#bezsamochodu #motoryzacja
  • 17
Myślę, że kierowcy samochodów powinni być zmuszeni, by raz w tygodniu pokonać z buta 18 km trasę. Trasa powinna uwzględniać:

...

Może wtedy zrozumieliby, jak bardzo uprzywilejowanymi dupkami wielu z nich jest.


@KingaM:

Podsumowując - leziesz jak krowa po drodze dla samochodów z dopuszczalną prędkościa 90 km/h, przy której nie ma chodnika i masz pretensje o to, że kierowcy nie omijają jaśnie pani utrzymując dystans 10 metrów oraz nie lewitują nad
@KingaM: gdzie tu uprzywilejowanie? Jak w ogóle porównać tak dwie różne rzeczy?
Punkty tez pisane trochę pod tezę, no. ileż to skrótów maja piesi, które są niedostępne dla aut?
To, że pieszy ma w zimie więcej wyzwań, nie oznacza jeszcze uprzywilejowania kierowców.

W ogóle to słowo „przywilej” bardzo mocno skręciło w złą stronę w ostatnich latach
@KingaM ach pewnie nawet co proponujesz to sama nie robiłaś. Tak samo jak miałaś by na kontr manifestacji ludzi co byli przeciw sct. Krzyczysz najbardziej a nic nie robisz tylko bajty piszesz
@OpowiedzMiCos coś zazdrość, dwie lewe rączki i uważanie, za samochód to luksus i pewnie prawka nie umie zdać to jakaś nienawiść trzeba mieć. Mam w okolicy powalonego rowerzystę który nie potrafi zdać prawka więc jest anty samochodiazem. Gość jest tak powalony że jak mu napiszesz coś na FB to zgłosi cię na policję. Tak właśnie patrzę na tych ludzi co nienawidzą aut.