Wpis z mikrobloga

Kurczę, tak sobie rozmyślam, do jak dołującego momentu dotarliśmy jako społeczność graczy.

Pamiętam czasy, kiedy trailery do najważniejszych gier oglądało się na płytkach dołączanych do miesięczników o grach, gdzie było parę wersji demo różnych gierek na PS2 + właśnie rzeczone trailery. Pamiętam ekscytację, kiedy znalazłem na płytce pierwszy trailer gry Metal Gear Solid 3. Ten trailer był właściwie o niczym. Po prostu Snake skradał się w dżungli przez parę minut. I wiecie co? Obejrzałem go setki razy. Po prostu odpalałem go właściwie w nieskończoność, a następnie miesiącami wyczekiwałem na moment, kiedy pojawi się jakieś nowe info o tej grze.

Drugą opcją, aby zobaczyć jakieś trailery, było czekanie do - jeżeli dobrze pamiętam - soboty ok. godz. 11. Właśnie wtedy ten jeden raz w tygodniu emitowano program o grach na TV4. Prowadził go taki wesoły, gruby gość, który opowiadał o nadchodzących premierach. I tak się czekało na ten program, a pocięte trailery nawet najbardziej gównianych gier - z komentarzem grubego w tle - były dla mnie jako gówniaka metafizyką, spotkaniem z najwyższym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i teraz po 10 latach czekania wyszedł trailer nowego GTA - najważniejszej serii w historii gier. Oglądam go sobie i się jaram grafiką, przepychem, klimatem. Dopóki nie wszedłem na Wykop, to nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś problem z tym trailerem. Na mającym milion wad Redditcie ludzie zachwyceni. Pod socialami Rockstara pełno zachwyconych Pajeetów, Ahmedów i właściwie gości z całego świata. A tutaj - połowa niezadowolona / urażona xD

No k---a przecież to jedno z kulturowych wydarzeń roku dla graczy. Oficjalna zapowiedź - wracamy do Vice City. Będziemy mieli RDR2 / GTA V na sterydach w j-----m VICE CITY. Na 100% pojawią się nostalgiczne stacje radiowe z oryginalnego Vice City, na których duża część nas się wychowała i - dzięki którym - pokochaliśmy muzykę i kulturę lat 80.

Za 3-4 stówki będziemy mogli nostalgicznie cofnąć się do poziomu szczęścia z 2003 roku, grając w grę zapewne co najmniej tak wybitną i wypasioną jak RDR2, a wykopki zamiast się cieszyć, to k---a liczą murzynów na plaży i p------ą coś o lewactwie xD

Ech, byleby człowiek dożył do tej premiery. Żeby się choć przez chwilę poczuć jak za czasów, kiedy mama mu kupowała te gazetki z płytkami.

#gta #gta6 #gtavi
Tywin_Lannister - Kurczę, tak sobie rozmyślam, do jak dołującego momentu dotarliśmy j...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mamamarcina: nawet niech to GTA kosztuje i 5 stówek. Wspomniany przeze mnie MGS3 na PS2 w dniu premiery kosztował ok. 240 zł. Było to w 2005 roku.

Minimalna wtedy - 850 brutto. W 2025 pewnie będzie prawie 5 tys. brutto.

Matematykę Pjoter zostawiam Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma co narzekać.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: ogólnie wykopki już dawno stali takimi samymi woke z-----i, tylko że z prawej strony. Jak zobaczą coś co odbiega tylko trochę od ich światopoglądu to już dostają padaczki, nawet nad kontekstem się nie zastanowią. Takie juleczki z Twittera tylko, że na prawicy.

Co do samej gry, jakościowo będzie na pewno dobrze, bo to rockstar. Boję się tylko tego, że ta gra została w całości zaprojektowana pod tryb online i
  • Odpowiedz
Pod socialami Rockstara pełno zachwyconych Pajeetów, Ahmedów i właściwie gości z całego świata. A tutaj - połowa niezadowolona / urażona xD


@Tywin_Lannister: Bo debile z wypranym mozgiem zobaczyli niebiałych w Miami gdzie biali są mniejszością, ludzie z Florydy piszą że trailer idealnie oddaje klimat, zachowania i stereotypy, ale wykopek zobaczył czarnych ludzi na plaży albo w drogim samochodzie i białego methheada to już mu styki przepaliło i zaczyna się wielkie
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: jak najbardziej rozumiem krytykę malkontenctwa, ale nie stawiałbym RDR2 i GTA V w jednym rzędzie. Chodzi właśnie o obawę, że dostaniemy GTA V na sterydach, a nie coś pokroju RDR2 w dzisiejszym Vice City. Poczekamy, zobaczymy. Ja to będę i tak na PC ogrywał, więc poczekam sobie jeszcze kilka lat XD.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: nie wiem gdzie ty tu widzisz powrót nostalgicznych wspomnień, mamy vice city w czasach współczesnych czyli gta V na innej mapie. Mogli zrobić lata 80, ale nie mogliby doić gta online przez kolejne 10 lat bez latających motocykli
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: ja jeszcze pamiętam czasy gdy kupowało się gazetę gdzie dziennikarz opisywał rzekomy trailer a ty musiałeś sobie go w głowie wyrenderować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz