Wpis z mikrobloga

Kurczę, tak sobie rozmyślam, do jak dołującego momentu dotarliśmy jako społeczność graczy.

Pamiętam czasy, kiedy trailery do najważniejszych gier oglądało się na płytkach dołączanych do miesięczników o grach, gdzie było parę wersji demo różnych gierek na PS2 + właśnie rzeczone trailery. Pamiętam ekscytację, kiedy znalazłem na płytce pierwszy trailer gry Metal Gear Solid 3. Ten trailer był właściwie o niczym. Po prostu Snake skradał się w dżungli przez parę minut. I wiecie co? Obejrzałem go setki razy. Po prostu odpalałem go właściwie w nieskończoność, a następnie miesiącami wyczekiwałem na moment, kiedy pojawi się jakieś nowe info o tej grze.

Drugą opcją, aby zobaczyć jakieś trailery, było czekanie do - jeżeli dobrze pamiętam - soboty ok. godz. 11. Właśnie wtedy ten jeden raz w tygodniu emitowano program o grach na TV4. Prowadził go taki wesoły, gruby gość, który opowiadał o nadchodzących premierach. I tak się czekało na ten program, a pocięte trailery nawet najbardziej gównianych gier - z komentarzem grubego w tle - były dla mnie jako gówniaka metafizyką, spotkaniem z najwyższym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i teraz po 10 latach czekania wyszedł trailer nowego GTA - najważniejszej serii w historii gier. Oglądam go sobie i się jaram grafiką, przepychem, klimatem. Dopóki nie wszedłem na Wykop, to nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś problem z tym trailerem. Na mającym milion wad Redditcie ludzie zachwyceni. Pod socialami Rockstara pełno zachwyconych Pajeetów, Ahmedów i właściwie gości z całego świata. A tutaj - połowa niezadowolona / urażona xD

No k---a przecież to jedno z kulturowych wydarzeń roku dla graczy. Oficjalna zapowiedź - wracamy do Vice City. Będziemy mieli RDR2 / GTA V na sterydach w j-----m VICE CITY. Na 100% pojawią się nostalgiczne stacje radiowe z oryginalnego Vice City, na których duża część nas się wychowała i - dzięki którym - pokochaliśmy muzykę i kulturę lat 80.

Za 3-4 stówki będziemy mogli nostalgicznie cofnąć się do poziomu szczęścia z 2003 roku, grając w grę zapewne co najmniej tak wybitną i wypasioną jak RDR2, a wykopki zamiast się cieszyć, to k---a liczą murzynów na plaży i p------ą coś o lewactwie xD

Ech, byleby człowiek dożył do tej premiery. Żeby się choć przez chwilę poczuć jak za czasów, kiedy mama mu kupowała te gazetki z płytkami.

#gta #gta6 #gtavi
Tywin_Lannister - Kurczę, tak sobie rozmyślam, do jak dołującego momentu dotarliśmy j...
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tywin_Lannister: jak ktoś chce nostalgii jak w gta vc to niech sobie zagra w te gta vc xD Tylko ostrzegam że oczekiwania a rzeczywistość to 2 różne rzeczy. Jedyne co działało nostalgicznie to muzyka. Równie dobrze jak w gta6 będzie stacja z takimi kawałkami to będzie to samo xd

A no i pytanie czy to nostalgia za tym jak się grało za dzieciaka w vc, czy nostalgia (xd) za czasami
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: a co do głównego tematu, czyli pęku d--y prawaków na wykopie. To ciekawe że sami tak bronią tej polityki alt right gdzie słowianie w tym polacy nie są kategoryzowani jako biali przez tych białych z usa xD. Szkoda że tej energii na liczenie murzynów w trailerze nie przeznaczą na odrobinę historii szczególnie zaczynając od lat 30 ubiegłego wieku aż do dzisiaj, w kwestii tego kto i jak kategoryzował bycie
  • Odpowiedz
Za 3-4 stówki będziemy mogli nostalgicznie cofnąć się do poziomu szczęścia z 2003 roku, grając w grę zapewne co najmniej tak wybitną i wypasioną jak RDR2


@Tywin_Lannister:
Zaraz mnie pewnie zaczniesz cisnąć od gen Z (mimo, że jestem starym dziadem, który pamięta nawet opisywany przez ciebie program i Hypera na którym leciały gameplaye z muzyką z gier xD), ale dawno mnie żadna gra tak nie wynudziła jak RDR2 i mam
  • Odpowiedz
Dopóki nie wszedłem na Wykop, to nawet nie wiedziałem, że istnieje jakiś problem


@Tywin_Lannister: Ale to już nie wina wykopu że bezrefleksyjnie łykasz PROPAGANDĘ mająca na celu OSTATECZNE rozwiązanie kwestii białego człowieka. AMERYKI JUŻ NIE MA, graj dalej w swoje gierki kiedy prawdziwi biali mężczyźni będą BRONILI swojej kultury.
  • Odpowiedz
dawno mnie żadna gra tak nie wynudziła jak RDR2 i mam tylko nadzieję, że nie masz racji z tym porównaniem.


@Flypho: mnie też, gra jest baaaardzo overrated. Swietnie jej wszelkie problemy wyjasnił swego czasu Nakey Jakey.
@Eremites to jest totalnie XDD uwielbienie naszej prawicowej szurii dla republikanów w USA, którzy nawet nie uważają ich za białych ludzi i bez mrugnięcia okiem sprzedaliby ich Putinowi za paczke fajek.
  • Odpowiedz
Żeby się choć przez chwilę poczuć jak za czasów, kiedy mama mu kupowała te gazetki z płytkami.

@Tywin_Lannister: zmartwię cię, ale już tak się nie poczujesz z wielu powodów.
chciałbym się mile zaskoczyć bo kompa składałem właśnie z myślą o nowym GTA, ale nie wiem czy gra będzie w stanie dostarczyć tego efektu "wow"
  • Odpowiedz
kto jest niby urażony?


@Docent_Jan_Mula: Na przykład tutaj jest urażony. Pod tym wpisem też był ktoś urażony dosłownie tym samym. Gdzieś też jeszcze widziałem narzekania, ale musiałbym już serio szukać a aż tak to mi się nie chce.

pełno wpisów urażonych bo ktoś niby jest urażony

No bo większość wykopków ma normalniejsze poglądy, więc te wpisy utrzymują się na głównej dłużej lub są lepiej widoczne, bo są aktywniejsze/bardziej wyplusowane.
  • Odpowiedz