Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent

To co najbardziej mnie cieszy z wyprowadzenia się na swoje to fakt że nie będę musiał użerać się z pijawkami które wynajmują mieszkania.

Typowy wynajmujący w tym kraju chce na koniec wynajmowania mieszkania po np. 5 latach korzystania żeby mieszkanie było w lepszym stanie niż 5 lat wcześniej. Złotówki złamanej nie włoży w poprawę komfortu wynajmującego czy choćby naprawdę podstawowych rzeczy które się zwyczajnie zużywają. Chętnie podnoszą czynsz najlepiej raz rocznie i co najważniejsze nie płacą podatków za wynajem. Kasa tylko do ręki.

Kto nie ma bogatych starych tylko musiał sam dojść do swojego kwadratu to wie o co chodzi…
  • 35
@PfefferWerfer: jak na razie to mialem w druga strone i to rentier przynsil w zebach kase bo uzanal ze sobie policzy za remont mieszkania ktore trzeba bylo ratowac bo wszysko zabudwal w scianach. Awaria byla nie zmojej winy a sposob wykonania byl niezgodny ze standardami
@srgs: Ustawa też określa że za stan instalacji wod-kan, kable w ścianach czy strukturalną integralność budynku odpowiada wynajmujący.

Jak chciał cię naciągnąć na ustawie to przegrał, jak ty nie będziesz chciał się wywiązać ze swojej ustawowej strony to ty przegrasz.
@illmatic: @PfefferWerfer @Sangreal Dla porównania, tak to wygląda w Szwajcarii - jest ustalona tabela z oczekiwaną długością życia różnych elementów mieszkania. Najemca jest odpowiedzialny tylko za "ponadnormowe" zużycie, a jeśli do niego dojdzie to kwota jest pomniejszana o czas życia. Jeśli wynajmujący postanawia całkowicie wymienić element, którego okres życia przekroczył ten z tabeli, to najemca nie ponosi żadnych kosztów. Najmujący jest prawnie chroniony od odpowiedzialności finansowej wynikającej z normalnego zużycia.

Kaucja
Jedyne sensowne rozwiązanie aby dostać kaucję zwrotna to nie płacić ostatniego czynszu w całości i negocjować ewentualne koszty naprawy z równych pozycji.
Takie działanie jest oczywiście niezgodne z prawem ale właściciele mieszkań wpłacona kaucję traktują już jak swoje pieniądze i innej możliwości nie ma.
Ostatnim razem poszedłem w zaparte żeby odzyskać 2100 pln kaucji i jak właściciel zwracał uwagę że coś jest nie tak to naprawiałem to lub wymieniałem. Czułem się pewnie
@wolodia: No ale co ty porównujesz, szwajcarskie państwo prawa - federacyjne z bardzo dużą rolą samorządów, demokracji bezpośredniej opartej o referenda i najbogatsze państwo Europy bez wojny i wynikających z niej zmian ustroju od 150 lat vs. bantustan post-sowiecki który przeżył w XX wieku z 4. konstytucje i kilka ustrojów, z instytucjami w stanie aktywnego demontażu, pomieszane elementy dzikiego kapitalizmu na rynku zakupu mieszkań i ustaw mieszkaniowych pamiętających gospodarkę mieszkaniową lat
@papaj_21_37: Po co lewy najem, przy śmiesznym opodatkowaniu 8,5% to grzechem byłaby kombinacja. A jeszcze lepiej wychodzi się na zasadach ogólnych, wrzucanie zakupów mieszkań deweloperskich w koszty i odliczanie VATu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Mrbimbek Bo wtedy cena wynajmu to była inna sprawa.
Teraz ktoś na starym mieszkaniu trzepie każdego miesiąc kilka tysięcy do przodu i jeszcze ma mu najemca malować ściany, jak to jest standardowy proceder raz na 5 lat i na to pieniążki się w miesiąc najmu zwracają jak ktoś ma kredyt, a jak ktoś ma stare mieszkanie to w ogole za miesięczny zarobek moze wymalować klatkę schodową @PfefferWerfer