Wpis z mikrobloga

Możecie polecić krem SPF 50 ktory nadaje sie do uzywania z retinalem?

Dotychczas uzywalem skin 79, ale ostatnio czytalem jakies komentarze ze jest troche za slaby, bo ma niby niskie ppd (16?). Jesli faktycznie sie nie nadaje, to co innego byscie polecili do okolic 50zl?

#pielegnacja #uroda #skora #kosmetyki #kosmetologia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: każdy spf jest dobry do stosowania z retinoidami. Taki z wysokim ppd (to jest wskaźnik ochrony przed uva) będzie dobry na lato kiedy jest wysoki indeks uv, a te z niższym ppd będą odpowiednie zimą kiedy dociera do nas mniej tego promieniowania. Z takich przyjemniejszych w stosowaniu to mogę Ci polecić La Roche Posay Anthelios, Garnier Ambre Solaire, Martiderm, Vichy uv clear
  • Odpowiedz
  • 0
@nietoperze20: A ogolnie poki nie ma lata, to nadal moge stosować skin 79, nawet z retinolem?

Te Twoje propozycje to już te mocniejsze na lato czy na teraz, albo i teraz i na lato?
  • Odpowiedz
  • 0
@nietoperze20: Mi tylko o spfy 50 chodzi, ale ponoc to ppd tez jest wazne i niby w tym skin jest słabe, ale nie znam sie wiec dlatego dopytuje

Aczkolwiek boierzesz pod uwage stosowanie retinolu?
  • Odpowiedz
@essos Nivea Cellular Luminous jest bardzo przyjemny w użytkowaniu, Garnier Ambre Solaire Super UV Invisible Serum, z tanioszkow fajnie sprawdza się również Lirene taki pomarańczowo-niebieski. Wszystkie spf 50, używane w różnych porach roku, są dość lekkie i twarz nie świeci się po nich jak..
  • Odpowiedz
  • 0
@Gr0szka: Ogolnie jesl chodzi o sam komfort uzytkowania to moj obecny skin 79 tez jest ok, ale wlasnie nie wiem teraz czy jest wystarczająco "ochronny" jesli chce zacząc z retinalem.

Te ktore wymienilas, wiesz czy maja dobre ppd?
  • Odpowiedz
@essos każdy spf 50 ma PPD minimum 16 i to wcale nie jest tak mało. Te które wymieniłam sprawdzają sie przy stosowaniu retinoidów nawet cały rok. Wysokie PPD bo 50 ma Pharmaceris s sensi protect ale wycofali go, jeśli uda Ci się dostać w jakiejś aptece to warto wziąć.
  • Odpowiedz
@essos: skin 79 to koreański filtr, a ja nie jestem ich fanem. Wole filtry europejskie bo mają wyższą ochronę i są lepiej kontrolowane. Ja stosuję tretynoinę, a to silniejszy retinoid niż sam retinol, używam wymienionych spfów i nie mam problemów.
  • Odpowiedz
@essos a fakt ten też jest dobry, lżejszy od tego z serum w nazwie. Ogólnie cała ta seria z garniera jest przyzwoita. W przypadku ochrony UVA 16 to nie jest mało. Jeszcze kwestia tego jakiego retinolu i na co używasz bo te z garniera mają sporo alkoholu w składzie, więc jeśli masz np trądzik to celowałabym w coś pokroju Pharmaceris, jeśli tylko przeciwstarzeniowo to tak jak już było wcześniej wspomniane -
  • Odpowiedz