Wpis z mikrobloga

Waldemar Buda na konferencji organizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich razem z panem z PZFD domagają się deklaracji co do przyszłości programu Bezpieczny Kredyt 2%.

Deklaracji nima. Poseł z KO mówił, że nie jest to przedmiotem rozmów, a posłanka Żukowska to w ogóle, że oni chcą raczej budować komunalne.

Moja hipoteza jest taka: brak deklaracji oznacza właśnie, że decyzja jest już podjęta: sypania nie będzie.

A nie chcą tego deklarować, aby na koniec roku nie wywoływać paniki.

#nieruchomosci #polityka
  • 11
Wyjdę na pisiora, ale wystarczyłaby następującą modyfikacja i jakiś kompromis dla wszystkich stron byłby zapewniony:
na bazie obecnego programu wystarczyłoby zmodyfikować 3 segmenty, które rozłożyłyby popyt bardziej w czasie i jednocześnie pomoc trafiałaby do faktycznie potrzebujacych wsparcia w zakupie pierwszego mieszkania:

1. Gwarancja BGK - tutaj zdecydowanie progi dochodowe dla gospodarstwa domowego. Np. 20% maksymalna gwarancja dla najgorzej zarabiających, następnie 15%, 10%, 5%, - 0% (np. powyżej 5k/os). No i wyjść z
@mickpl: tak jak rok temu otwieraliśmy szampana po zwiększeniu stóp i bufora liczenia zdolności kredytowej o 5%. Deweloperka już cienko piszczała, wystosowali błagalne prośby o poluzowanie kredytów - myśleliśmy, że nie ma bata żeby teraz rząd ich ratował skoro Jarek tak grzmi o wstrętnych deweloperach, krwiopijcach.
Sypną hajsem dla kolegów „biznesmenów” w myśl uspołeczniania strat i prywatyzowania zysków
  • 2
@molski: Mi to całe latanie Budy z kolegami z PZFD wokół randomowych posłów koalicji przypomina latanie Morawieckiego wokół PSL co by znaleźć większość. Misja trochę beznadziejna, nikt ich nie chce. A przyjęcie przez Morawieckiego projektu z dosypaniem do beki to już taki akt desperacji i trochę nawet dziecinna zagrywka.

tak jak rok temu otwieraliśmy szampana po zwiększeniu stóp i bufora liczenia zdolności kredytowej o 5%. Deweloperka już cienko piszczała, wystosowali błagalne
@molski
a co niby poprzedniej zaoferowali? Jakieś przekupstwo pod stolem. Co może zaoferować dewelopera władzy? No oświeć mnie..

Sądzisz ze nowa władza się polasi na jakieś grosze na początku nowego rozdania? Tam w dodatku nie rządzi jedna partia tylko 3 wiec kogo mieli by przekupić?
a posłanka Żukowska to w ogóle że oni chcą raczej budować komunalne.


@mickpl: a co ona ma do gadania niby, jej partia zdobyła może 20 posłów xD z nimi nikt nie będzie negocjował bo nie mają nic do powiedzenia. Równie dobrze mogę ją powiedzieć że chce zbudowania miliarda mieszkań, taka sama ma to wartość.
Waldemar Buda na konferencji organizowanej przez Polski Związek Firm Deweloperskich


@mickpl: Beczka w ogóle z tego, że politycy uczestniczą w takich konferencjach. Załóżmy okulary i udawajmy, że nie ma tutaj konfliktu interesów. Cała komunikacja powinna być prowadzona przy udziale zespołu niezależnych ekspertów w kompleksie budynków sejmowych. Bantustan
@mickpl: Marza 41% brutto dla Dewelopera sama sie nie zrobi. Rekordzista spolka z GPW miala 48% w Ikwartale takie marze

w mieszkaniu za 600k, Deweloper zarabial blisko 300k brutto