Wpis z mikrobloga

Hej, szukamy z dziewczyną małego crossovera do jazdy 80% miejskiej, 15% krótkie trasy i od święta coś dłuższego. Żadnych dzieci i zwierząt. Ostateczny wybór został zawężony do Toyoty Yaris Cross w hybrydzie i Kii Stonic, ale nie jesteśmy zamknięci. Przesiadamy się z gruza, więc wszystko co testujemy jest dla nas pozytywnym przeskokiem. Na pewno chcemy automatyczną skrzynię, a poza tym zależy nam na bezawaryjności - samochód ma posłużyć kilka dobrych lat. Rocznie robimy 10-15k km.

Za Yarisem Crossem przemawiają głównie rzekoma bezawaryjność hybrydy (brak alternatora, rozrusznika, turbiny), spalanie, utrzymanie ceny plus bardziej podoba nam się sam samochód.

Za Stonikiem przemawia cena XD - jest niższa o ponad 15k, mają fajne finansowanie i gwarancję. Minusem na papierze jest dla mnie wybór między potencjalnie bardziej awaryjnymi:
- silnikiem 1.0 z turbiną,
- silnikiem 1.0 z turbiną i miękką hybrydą.
Można też znaleźć opinie o średniej jakości automatycznej skrzyni Kii.

Inb4 kilkuletnia klasa premium/crossovery to guwno. Będę wdzięczny za opinie.

#motoryzacja #samochody #kia #toyota
  • 11
@SERGIEJ_ROMANOV mam Stonica 1.0 w automacie (od roku, póki co nie mam na co narzekać), także jak masz jakieś pytania to śmiało. IMO najlepiej jest na początku przejechać się obydwoma na jeździe próbnej, bo z doświadczenia wiem że kultura jazdy często na starcie potrafi odrzucić potencjalny wybór.
@SERGIEJ_ROMANOV patrząc na wygląd Yaris Cross zjada Stonic-a. Ważne żebyś sobie odpowiednio doposażył Toyotę, weź pakiety w których będziesz miał światła LED mijania i ten nowy infotaiment wraz z wyświetlaczem zamiast zegarów. Przejedź się na początek zwykłym 1.5 125hp a potem 1.5 + hybryda. Osobiście wolę samego benzyniaka, prosty i zwinny samochód do miasta i wypadów na wakacje, weekendy.
@SERGIEJ_ROMANOV: jeżeli bardzo chcecie crossovera to Toyota hybrid to dobry wybór. Gdyby można było zejść z wymogu corossovera to Corolla Hybrid w Kombi fajniejszy moim zdaniem pod względem funkcjonalnym i przyszłościowym gdyby trzeba było przewieść szafę czy pojawiły się dzieci
@SERGIEJ_ROMANOV: Odpuść sobie Crossa Yarisa, poszukaj w necie jak on jest słabo zabezpieczony przed korozją. DRAMAT. Pęknięcia od środka w drzwiach od dołu. Chyba nie muszę mówić co się dzieje w deszczowe dni, wchodzenie wilgoci do środka i zacznie wszystko rdzewieć. Przerabiałem to u siebie w 18 letnim aucie. RAV 4 to już chyba najgorzej zabezpieczone auto. Na twoim miejscu brałbym Corrolę, uwierz mi że lepiej wziąć coś w tym segmencie