Wpis z mikrobloga

  • 0
@KubaJ1001 No właśnie ciężko. Jedynie jakieś podstawy ze szkoły. Ostatnio coś tak też próbuje samemu się uczyć w domu. Też się skłaniam bardziej na Niemcy bo bliżej i kraj mi się bardziej podoba ale ten język jest problemem
  • Odpowiedz
@unitrax: Do Anglii trzeba mieć wize i jesli sie nie jest specjalista ktorego akurat rynek pracy potrzebuje to nie ma szans. A w Irlandii nie ma mieszkan i przy okazji to najdroższy kraj do zycia w Unii obecnie...na gowno robocie nie zarobisz nawet na czynsz, o ile jakims cudem uda Ci się znaleźć coś do zamieszkania
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: No to w sumie tak jak np. do Ameryki, w USA byłem troszkę czasu i też aby cię tam zatrudnili muszą po pierwsze wykazać że nie udało im się na lokalnym rynku znaleźć pracownika na to stanowisko i dużo innych procedur też. Ja robię jako automatyk/elektryk automatyki przemysłowej, gdy byłem w 2019 w Irlandii to już przy wysiadaniu z samolotu, na lotnisku witał mnie gigantyczny baner, że potrzebują elektryków
  • Odpowiedz
Ogólnie w emigracji najważniejszy jest znajomość języka kraju do którego zmierzasz, potem twarde kompetencje i doświadczenie w jakiejś dziedzinie, potem wytrwałość upór i jakiś cel w życiu.
Wykopek z tagu przegryw to gdzie nie pojedzie to mu będzie źle.
  • Odpowiedz
@unitrax: Mieszkam w Irlandii od 20 lat, więc wiem co masz na myśli...ale w 2019 to był inny świat. Anglia po brexicie to zupelnie inny temat niz przed. Na ten moment te dwa kraje są nieosiągalne dla kogos kto szuka pracy "przez agencje"
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: To zazdroszczę, a wynajmujesz czy już się czegoś własnego tam dorobiłeś, podobno obecnie koszty najmu bardzo wysokie.
A co do reszty to czyli możesz sobie znaleźć robotę jak jesteś specjalistą z doświadczeniem wysyłając cv bezpośrednio do firmy która szuka ludzi. Roboli bez języka i przez agencję to za bardzo im nie potrzeba, tym bardziej że z tego co wiem to wszystkie kraje w jakimś tam stopniu zaczęły importować sobie
  • Odpowiedz
@unitrax: Mam 2 domy jak jesteś ciekaw...co do specjalistow to taki wszedzie pracę znajdzie, wiec żeby akurat wybrać Irlandie to trzeba na prawde chcieć mieszkac właśnie tutaj. A jeśli ktoś chce po prostu wyjechać na kontrakt i się dorobić w pare lat i wrócić to wydaje mi się że to nie jest idealny kierunek, że względu na bardzo wysokie obecnie koszty zycia. Roboty jest co prawda w brud, ale takiej
  • Odpowiedz