Wpis z mikrobloga

@unitrax: Burżuje to tu maja cale osiedla....ja po prostu wiedziałem kiedy warto zainwestować, mimo że jakims ogromnym sianem nie dysponowałem. Poza tym ja tu nie przyjechałem z myślą zarobienia na kawalerkę w Polsce i pięcioletnie audi w gazie, tylko emigrując wiedziałem, że wyjeżdżam na stale. Wielu Polakow, którzy w tym samym czasie tu zaczynali mieliby to samo, albo więcej, a zyja cały czas na wynajmowanym i wiecznie budują się w Polsce,
  • Odpowiedz
  • 0
@Errad W charakterze zwykłego robola. Na tą chwilę nie mam żadnych szczególnych kwalifikacji. Planuję wyjazd na dłuższy okres czasu kto wie czy nie na stałe, języka już zacząłem się uczyć żeby znać chociaż jakieś podstawy
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz:
Osobiście w Niemczech jeszcze nie pracowałem, ale jeżeli chodzi o Holandię to dużą zaletą jest fakt, że imigracja jest mocno zinstytucjonalizowana i nie trzeba się męczyć z papierologią żeby wyjechać- przyjeżdżasz, wyrabiasz BSN(agencja to organizuje) i pracujesz. Z tego też powodu nikt się nie zdziwi jak spotka imigranta.
Nawet nie musisz składać zeznania podatkowego(ale warto to zrobić bo zwroty mogą być spore). Plus spokojnie można żyć ze znajomością samego angielskiego-
  • Odpowiedz