Wpis z mikrobloga

Czy mieszkanie kupione z bk2 z gwarancją bgk, można podać jako adres korespondencyjny przy jdg?

Jak dotąd prowadziłem jdg bez stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, podany miałem adres do doręczeń na wynajmowane mieszkanie, i ten adres podałem w deklaracji vat.
Zastanawiam się czy teraz mogę dalej mieć jdg bez miejsca wykonywania tylko zmienić adres do doręczeń i adres w us na kupione mieszkanie. Czy łapie się to pod utratę dopłat?

Jak gadałem z doradcą to mówił że spokojnie można, ale widziałem już kilka podobnych pytań na grupach fb, i zawsze jest jedna odpowiedź, że jeżeli była gwarancja bgk to biuro wirtualne. Jak będzie trzeba to je ogarnę, ale wolałbym nie, zawsze to jedna rzecz mniej.

Któryś z mirków może przerabiał już ten temat?

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #nieruchomosci #programista15k #jdg #bk2
  • 8
@arryyyy: Równie dobrze ktoś mógłby się pomylić i podać Twój adres jako korespondencyjny dla swojej jdg. Póki nie wpiszesz mieszkania jako stałe miejsce prowadzenia działalności to imho powinno być OK. Ale nie jest to porada prawna :)
Czy mieszkanie kupione z bk2 z gwarancją bgk, można podać jako adres korespondencyjny przy jdg?


@arryyyy: Ograniczenie w ustawie dotyczy tylko prowadzenia działalności w przypadku kredytu BK2 i gwarancji, nie ma ograniczeń związanych z adresem do korespondencji.
@arryyyy: mają "burdel" w systemach, jak w CEIDG możesz nie mieć stałego miejsca wykonywania działalności, a jedynie adres korespondencyjny, który może być dowolny, tak w ZUS już z tego adresu korespondencyjnego z CEIDG wezmą go jako siedziba działalności, ale wynika to z niedostosowania systemów informatycznych, dla US liczy się tylko miejsce przechowywania dokumentów w razie ewentualnej kontroli,

myślę, że w całej tej ustawie bardziej chodzi o to, żeby nie było takiej