Wpis z mikrobloga

Kończy mi się umowa z oragne na jednym numerze. Drugi mam jeszcze ponad 100 dni. Więc muszę czekac... Mogę uciec gdzieś na doładowania comiesięczne i poczekać az oferta na drugi numer wyjdzie i wezmę 2 numery plus internet. Mam też Internet 40mb, bo nie ma światłowodu place już bez umowy co miesiąc.
Gdzie najlepiej uciec od Orange ? Nju mobile ?

#gsm #telefony #internet #orange #telefony #swiatlowody #swiatlowod #play #tmobile #njumobile #wikingowie
#njumobile #siecikomorkowe
  • 20
  • Odpowiedz
@wisniowa211: nie mają z tego co wiem. Jeśli masz internet po kablu miedzianym, to alternatywą jest wyłącznie Netia. A nie masz tam planów dociągnięcia światłowodu w ramach POPC?
  • Odpowiedz
@sphinxxx jacyś lokalni operatorzy mają światłowód. Myślisz, że z takiej małej lokalnej firmy warto brać Internet? Co z bezpieczeństwem? Pamietam czasy jak Sąsiedzi z bloków musieli chodzisz zeznawac i ich rozmowy na GG były wydrukowane a wszyscy mieliśmy lokalna formę jako operatora internetowego
  • Odpowiedz
@wisniowa211 możesz sobie skrócić umowę na tym numerze na którym zostało 100 dni przechodząc do flexa, po miesiącu (bo za jeden miesiąc korzystania zapłacisz) możesz go przenieść do dowolnej innej sieci albo dalej korzystać z ich oferty bo jest całkiem niezła
  • Odpowiedz
jacyś lokalni operatorzy mają światłowód. Myślisz, że z takiej małej lokalnej firmy warto brać Internet?


@wisniowa211: oczywiście, że warto, lokalni często dochodzą w wiele miejsc, które dla dużych firm są nieopłacalne

Co z bezpieczeństwem? Pamietam czasy jak Sąsiedzi z bloków musieli chodzisz zeznawac i ich rozmowy na GG były wydrukowane


Każdy dostawca internetu ma obowiązek zbierać dane przetwarzane przez jego sieć, to jest prawny wymóg tzw. retencji danych telekomunikacyjnych. Jak do
  • Odpowiedz
@wisniowa211 zbiera odwiedzane strony, czy programy, które łączą się do sieci.

Ale tego, co tam robisz, już nie - od tego właśnie jest szyfrowanie w internecie, żeby nie widzieli prywatnych rozmów czy stanu twojego konta bankowego.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: W nju masz abonament za 29 zł i chyba 2x19 zł przy 2 numerach. Do tego internet stażowy, im dłuzej jesteś tym coraz więcej intternetu masz, zaczynając od 20gb.
Jeśli tylko lokalny dostawca dostarcza światłowód to imo nie masz wyboru. Światłowód nie ma konkurencji i to będzie najpewniejsza opcja.
  • Odpowiedz
@kerri Dzieki, mam niestety numer w Orange na nie swoje dane a cesja w Orange kosztuje 99 zł mimo że juz nie mam umowy. Myślałam jeszcze o Virgin Mobile tam jest coś takiego jak cesja w locie za darmo przy przechodzeniu na ofertę na kartę
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Chyba zwykły.
Robiłem to jakieś 2 miesiące temu i warunki były takie: umowa na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem, 29 zł/msc, 3 miesiące gratis i 20gb internetu, który wzrasta wraz ze stażem.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Rzeczywiście, orange odpada bo należą do tej samej sieci.
W każdym razie ten jeden numer co Ci się kończy to sobie przenieś do nju a drugi po prostu dołączysz, tylko musisz sprawdzić czy wtedy będzie zniżka za dwa numery, czyli 2x19 zł.
  • Odpowiedz