Wpis z mikrobloga

Mirki, od jakiegoś czasu inwestuje pasywnie, natomiast chciałbym się bardziej doszkolić i zacząć inwestować aktywnie, czy nawet spekulować.

Polecacie jakieś dobre źródła do nauki? Kursy, książki, strony internetowe, wykłady? Mogą być w języku angielskim.

Interesuje mnie zgłębianie wiedzy w kierunku analizowania poszczególnych spółek i ich wyceny, chciałbym też poznać rynek opcji, a także jak analizować ceny surowców czy walut.

Do tej pory głównie czytałem Inwestomat i gościa od Finansowej Fortecy. Słyszałem także, że warto pochylić się nad ksiązkami i kursami od Damodarana. #inwestowanie #gielda #edukacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dawul: ,, Droga do bogactwa nie leży w kupowaniu i sprzedawaniu, tylko w czekaniu" - czy jakoś tak, słowa Mungera który wczoraj zmarł. Kup akcje dobrej spółki i trzymaj. Jak będziesz kupować i sprzedawać, bawić się w tradera a jeszcze niedajboze na dźwigni to na 99% będziesz stratny, a na dźwigni to na 100%. Wiem, ze wizja tradera ze zdjęć instagrama oglądającego wykresy jest fajna i super to wyglada, ale
  • Odpowiedz
  • 1
@Jamniki2: zgadzam sie z Tobą, wiem ile osob przegrywa na spekulowaniu, dlatego chcialbym przed tym o tym poczytac i poprobowac sobie za naprawde małe pieniadze, ktore moglbym stracic, bez zadnej dźwigni.

Zreszta podejrzewam, ze srodki, ktore zamierzam przeznaczyc, uniemozliwia mi nawet korzystanie z dzwigni.

@dupasmoka niestety koledzy @Jamniki2 i @2xpapanalepiku maja troche racji, czytajac pierwsze wydanie mało co zrozumialem, a potemjak sluchalem innych ksiazek o inwestowaniu, ktore
  • Odpowiedz