Wpis z mikrobloga

Jakie są rokowania VykopInvestments na #bezpiecznykredyt #bk2 #kredyt2procent i ogólnie #kredythipoteczny na 2024?
Nowy rząd po dojściu do władzy utnie wszystko w #!$%@? i nie zaproponuje nic nowego w zamian? A może będą kultywować program w dalszym ciągu?
Chciałbym zacząć załatwiać kwestie związane z nabyciem działki i cała dokumentacje potrzebna do uzyskania kredytu hipotecznego, ale za #!$%@? nie wiem jak podejść do obecnej sytuacji na rynku i czy jest póki co sens załatwiać to wszystko, gdy tak na prawdę sytuacja z kredytami hipotecznymi jest w #!$%@? słaba.

Co sądzicie?
  • 13
  • Odpowiedz
imo w 2024 program padnie. Kto skorzystac miał to mógł, ale ostatecznie ludzie są niezadowoleni , bo kto nie moze skorzystac z BK2% bedzie czekał az ceny spadna a to sie dopiero stanie po zlikwidowaniu beki.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: z tego co mówią to Lewica by chciała by gminy budowały na wynajem więc dla niej będa jakieś środki, ale podejrzewam, że mocno ograniczone by cokolwiek namieszać. 3D i PO mogą przywrócić bekę, ale zmodyfikowaną np. z limitem za m2, limitem dochodów, może tylko pierwotnym xD 3D chciałaby promować ludzi z dziećmi np.
W każdym razie nie mam wątpliwości, że państwo będzie grzebać w rynku nieruchomości, pytanie na ile skutecznie/askutecznie.
  • Odpowiedz
@przecietnyczlowiek: Ogólnie trochę z mojej perspektywy wydaje się ultra strzałem w kolano usunięcie programu Beka2 bez zaproponowania/zaprezentowania planów i pomysłów na 2024r, bo odbije się to (póki co jeszcze) dla opozycji czkawką i będzie wodą na młyn dla pisowskiej propagandy. W końcu PiS dał "świetny" program, ludzi było stać na budowę/kupno domu a teraz ledwo co zły Tusk się pojawił i już usuwa program i od nowa ludzi na nic nie
  • Odpowiedz
Chciałbym zacząć załatwiać kwestie związane z nabyciem działki i cała dokumentacje potrzebna do uzyskania kredytu hipotecznego


@AryanWonderBoi: zanim to załatwisz, to będziesz w drugiej połowie roku (przy sprawnym działaniu i działce z mpzp). Wtedy będziesz miał wgląd w aktualną ofertę lub nowe programy. IMO, skup się na 2025r. wtedy na początku roku będą nowe środki o ile nie zlikwidują obecnej ustawy...
  • Odpowiedz
@bdg-bro: W sumie właśnie. Dziękuję za odpowiedź. Pytanie natomiast, czy właśnie jeśli zacząłbym ogarniać wszystkie dokumenty, adaptacje, kierownika budowy, kosztorys, przyłącza etc. Ile to wszystko jest ważne? Pozwolenie na budowę 3 lata. A kwestia przyłączy wody, prąd i inne takie pierdoły. Jak z nimi jest?
Mam mianowicie na ten moment 100k oszczędności i kminie czy właśnie nie zacząć ogarniać teraz już wszystkich dokumentów tak aby mieć już wszystko ogarnięte gdy pojawią
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: rób swoje po prostu, a okazja zawsze się znajdzie. Obecnie na Twoim celowałbym w początek 2025r. pod kolejne środki z BK2%, minimum niezbędne to działka z PnB. Da się to zrobić w rok, pod warunkiem że szybko ją nabędziesz i nawet w przypadku konieczności zrobienia WZ dasz radę w 8-10 miesięcy ogarnąć pod warunkiem, że z góry wiesz czego chcesz i na co możesz sobie pozwolić.
Cokolwiek nie będzie się
  • Odpowiedz
@bdg-bro: projekt już mam upatrzony bo domek 100m2, działkę w każdym momencie od rodziców 1500m2 mogę ogarnąć i wtedy właśnie ogarniać wszystkie dokumenty niezbędne. Także no wydaje mi się że jest już jakiś fundament do działania w temacie. Także dzięki wielkie za rady. Będę w takim razie próbował powoli działać z tematem
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi
xD chłopie przez ten potężny program ceny nieruchomości odjechały w kosmos a Ty mówisz że to rewelka xD
8 lat rządów PiS tak przestawił ludziom w głowach, że już nawet spłacenie własnego kredytu to problem bo kto to widzioł tyle płacić.
Niestety, ale potrzebny jest kubeł zimnej wody na ostudzenie gwałtownego wzrostu cen na rynku nieruchomości, jakakolwiek kontynuacja beki w tej formie to dalsze wzrosty cen do absurdalnych kwot.
Jeśli już
  • Odpowiedz