Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
jest tutaj ktos na tagu #nieruchomosci kto kredytowal sie pod korek te 10, 20, a moze i 30 lat temu? jak to wyglada z perspektywy czasu jak braliscie taki kredyt na kupno domu/mieszkania? juz dawno splacone czy nadal splacacie i ile nadplaciliscie?
biorac pod uwage infalcje, wzrost wynagrodzen ciekawi mnie jak to wygladalo, dla mnie to absurd alne ze np bierzesz kredyt w wieku 30 lat i splacasz go do 60. miesiac w miesiac, rok w rok 30 lat. totalne uwiazanie siebie na smyczy.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
30 lat temu rozdawali mieszkania a nie kredyt brałeś


@opk20: Dokładnie. Moi rodzice wzięli cztery. Dwa dla siebie i po jednym dla mnie i dla brata. Szkoda że nie wzięliśmy więcej, dziś można by było sprzedać.
@mirko_anonim: kupowalem mieszkania w 2009, 2013 i 2017. ostatnie najwieksze i najtaniej za metr. wszystko w Warszawie. ostatnie 118m z garazem i komorka stan dev wyszlo 700k - obecnie 7min piechota do otwartej stacji metra. 1 kredyt zamkniety w niecale 8 lat, drugie mieszkanie spylone w trakcie pompy covidowej, w trzecim mieszkam jedno wynajmuje, drugi kredyt w zasadzie splacony - do zamkniecia ze srodkow na koncie biezacym ale w sumie nie
2007 mieszkanie w Warszawie 200k, teraz wystawiane za 1mln,

@perfumowyswir: nie no teraz to Cie ponioslo. kupowalem 1 kwadrat w Warszawie w 2009r i ceny byly nizsze niz 2007 bo zaczely spadac. kupilem za 340k 54m2 , no jak by nie patrzec banke to warte nie jest w tej chwili. Za 700k by poszlo , oczywiscie dalej fajny deal ale przesadziles, zysk jest troche ponad 2 krotny a Ty piszesz o
to chyba na Targówku taka cena za to duże, niewyobrażalnie tanio


@perfumowyswir: nie , to Bemowo, sprawdz sobie historie funduszu mlocum zarzadzanego przez mbank :), fundusz sie zamykal i zostawal z kilkoma niesprzedanymi duzymi mieszkaniami, takze wystawili je w koncu w takiej cenie ze w 3 miesiace sie wyczyscili z leżakow magazynowych :). Ale ja mialem gdzie mieszkac i po prostu czekalem az obniza cene
totalne uwiazanie siebie na smyczy.


@mirko_anonim: A kto #!$%@? kto planuje mieć rodzinę i dzieci nie chce być uwiązany ? Myślisz, że z gówniakami, psem, kotem, papużkami i chomikiem za lodówką będziesz wolny jak ptak ? Najprędzej to jak wyjdziesz do sklepu po fajki i wrócisz po 20 latach z marskością wątroby.
@mirko_anonim: ja pierwsze mieszkanie w 2015 ale nie pod korek, i spłaciłem w mniej więcej 5 lat.
Kolejne już trochę grubiej, le też nie pod korek, ale 2 bąbelków plus tysiąc innych wydatków i już tak szybko nie idzie, ale i tak spłacam jakoś2 razy szybciej niż wg harmonogramu