Wpis z mikrobloga

@SERGAL111: niby wiem, że #heheszki, ale w sumie w tych dolnych widełkach nie ma nic podejrzanego, jeśli faktycznie jesteś wykfalifikowanym testerem, co podobno jest robotą niełatwą i żmudną, kolega w Krakowie pracuje i też może to robić zdalnie, ale oczywiście to "bez doświadczenia" trochę tu śmierdzi xD
  • Odpowiedz
@ananasowy z drugiej strony jakie chcesz doświadczenie u testera manualnego? Obsługa JIRY i Zephyra, która idzie nauczyć się w godzinę? Czy może obsługę nowo developowanej aplikacji, która zna tylko zespół developerski? Przecież tester uczy się właśnie na bieżąco tego co ma testować, a w większości przypadków ma już napisane TC i jedzie wg punktów - TC1. otwórz stronę xxx.com, zaloguj się jako admin, hasło admin - PASS, TC2. otwórz stronę xxx.com, kliknij
  • Odpowiedz
z drugiej strony jakie chcesz doświadczenie u testera manualnego


@GladysDelKarmen: Taki klikacz testplanu to jest nikomu niepotrzebny ;d Możesz mieć doświadczenie w testowaniu usług soap / rest, znać nieźle SQL, potrafić czytać kod (jakiekolwiek język) i pisać proste skrypty pomagające w pracy, nieźle znać gita, przeglądać logi (jakaś kibana, dynatrace czy coś), doświadczenie w pracy przy różnych projektach w tym agile jest pewnie mile widziane.
Niekoniecznie trzeba siedzieć tylko w automatach,
  • Odpowiedz
@SERGAL111: Oszustwa to są, najgorsze że jest tego mnóstwo na OLX, czasem nawet ogłoszenia wyglądają normalnie, np że poszukują kierowcy albo na magazyn, to które wrzuciłeś to oczywisty scum...Potem przychodzi SMS z linkiem że przeszedłeś pierwszy etap kwalifikacyjny i musisz wypełnić test. Jeśli dobrze przeczytasz wszystko małym druczkiem to okaże się że aby zrobić test zobowiązałeś się do zapłaty 200zł (czy tam innej kwoty), jeśli tego nie zrobisz to straszą ściągnięciem
  • Odpowiedz
@SERGAL111 szukają jeleni do piramidek, testuj konta bankowe czy inny szajs, dostajesz linki afilacyjne i mają hajs z Ciebie a Ty #!$%@? do dupy albo grosze, ew. wciągasz kolejnych, raz się odezwałem dla beki na 2 takie same oferty zdalne ale z innych miast, kontakt przez messenger, od razu zapytałem o co chodzi to mi baba napisała o jakimś spotkaniu online czy ki #!$%@?, jak dopytywałem to coś tylko wstępnie napisała że
  • Odpowiedz