Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was może wstawiany implant zęba? Albo ktoś z was się na tym zna?

Ostatnio połamała mi się 6, tak że raczej nie jest do odratowania (przynajmniej tak mi mówił dentysta i chirurg) i jeszcze go nie wyrwałem bo mam dylemat co zrobić, a dzisiaj już bardziej mnie pobolewa. Jeśli wyrwę to chyba od razu będę musiał wstawiać implant albo w ciągu dwóch tygodni, ale w każdym razie trzeba się już decydowac

To kosztuje 7-8k, więc sporo. I zastanawiam się jak bardzo to jest ważne żeby mieć tego zęba i z czym się wiąże posiadanie implantu. Wydaje mi się że jakoś specjalnie tej 6 (chyba) nie będzie widać chociaż pewien nie jestem. Aczkolwiek czy wtedy 7 mi się trochę nie pochylił do przodu powodując wadę zgryzu?

#stomatologia #stomatolog #zeby #chirurgia #zdrowie #medycyna #dentysta
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: Zawsze możesz pójść do kogoś trzeciego i czwartego. Najlepiej z polecenia znajomych, a do znajomego znajomego, to już luksus całkiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nemayu: Pojde do prywatnego zapytam czy na pewno tak trzeba leczyc, to pewnie powie ze tak, bo sam chcialby mnie powiercic na 8 wizytach. A wczesniej ciotka mi polecala na NFZ tego co mowil ze niby nie trzeba mi nic tam robic
  • Odpowiedz
@essos: Możesz spróbować przyjść po opinię i nie podawać kto, gdzie, co i jak. Zwyczajnie, że tak ci powiedzieli i co on sądzi, bo masz dwie skrajnie różne opinie. Możesz dodać, że masz wykupione ubezpieczenie i i tak zrobisz tam, ale nie chcesz niepotrzebne dłubać, bo szkoda twoich zębów.
  • Odpowiedz
@essos: normalnie ¯\(ツ)/¯ 4 miesiące trwa osteointegracja (zrastanie się implantu i kości), ale to nie będzie żadna otwarta rana, wszystko dzieje się pod dziąsłem. Przez pierwsze kilka dni po implantacji unikaj gryzienia tą stroną, a później zapominasz, że cokolwiek było robione ;)
  • Odpowiedz
@essos rana ci się zrośnie w ciągu 7 dni i po zdjęciu szwów nic nie będziesz nawet pamiętał. Ja na następny dzień normlanie poszłam do pracy, nic nie bolało ani nie spuchło.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nemayu @konspiracja @d3lf1n @SkrytyZolw @Nemayu A gdzie polecacie pojechać za granicę żeby szybko zarobić na tego zęba? Akurat teraz kończy mi się umowa w pracy i może lepiej jakbym nie szukał na razie tutaj tylko poleciał za granicę. Może znacie znacie jakieś korpo gdzie potrzebują kogoś z angielskim i polskim albo coś?
  • Odpowiedz
  • 0
@Nemayu @konspiracja @d3lf1n @SkrytyZolw @Nemayu Dzisiaj dentysta mi powiedział, «e mam dosyç stłoczone te zéby (tzn. ciasno poupychane tak ze nawet troche do wewnátrz i zewnatrz sie poustwiały), wiec moze by sie przesunely troche w miejsce ubytku zéba i dal mi skierowanie do ortodonty. Aczkolwiek záb byl duzy wiec wátpie ze cos z tego bedzie
  • Odpowiedz
@essos: Ortodonci czasem wyrywają zęby, zamiast poszerzać łuk, zakładają do tego aparat i tak korygują zgryz.

Dentysta zna się na tym, żeby ząb był zdrowy i ładnie wyglądał - tu się jego specjalizacja kończy. W sprawie zgryzu to ortodonta albo specjalna poradnia zaburzeń czynnościowych narządu żucia
  • Odpowiedz
@essos: Mam implanata 6tke od roku. Zaplacilem jakos wlasnie tyle co pisales i tez mialem wiele obaw. w okresie przejsciowym nie mialem zęba wcale i czulem sie jak biedota oraz plebs i przegryw. Po zamontowaniu uczucie zniknelo, ciezko sie na poczatku przyzwyczaic bo ma sie wrazenie ciala obcego. Ale po roku w zasadzie zapominam, ze mam implant, przypominam sobie jak czyszcze nicia dentystyczna ale tez nie jakos bardzo. Polecam generalnie
  • Odpowiedz
  • 0
@nie_odpisuj: Ja z tego wszystkiego nadal trzymam tego zęba :P Chociaz uzywalny nie jest, bo przez ruchomą ścianke nie da sie żreć po tej stronie

matka mi mówiła, że ciotce kiedys tak zrobili zęba, ze do kanałów wstawili jakieś druty i na tej podstawie zbudowali zęba. Wiec moze jednak jest jakas opcja?
  • Odpowiedz