Wpis z mikrobloga

Jestem starym chłopem który potrzebuje gier które niosą ze sobą jakąś filozofię, fabułę, coś uniwersalnego na temat życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie tylko zwykłe klikanie. Np takie Life is Strange 1 albo Edith Finch. Póki co przymierzam się do Life is Strange 3, RDR2, The Last of Us, dobrze myślę? Polecacie coś jeszcze?
#gry #pcmasterrace
  • 68
@xiv7: Zdecydowanie God of War z 2018 i 2022. Teoretycznie gra wygląda na kolejną nawalankę, ale jeśli szukasz jakiejś głebszej historii z uniwersalnym nieupolitycznionym morałem, to na 100% nie będziesz zawiedziony.
@xiv7: Horizon Zero Dawn trochę zmusza do przemyśleń, z typowych strzelanek to stare Binary Domain, Spec Ops: The Line, z symulatorów chodzenia to Tacoma jest spoko, SOMA ma nawet trochę game-mechanic, Scanner Sombre, The Suicide of Rachel Foster jest nawet spoko, ale jest tam wątek niezdrowych relacji między ponad 40letnim facetem a nastolatką, także ludzie się bujają że normalizuje pedofilię itp, Tell Me Why ma ciekawą narrację, ale zawiera propagandę LGBT
@suzaku0 @xiv7 podpinam polecane pod Disco Elysium. Kupiłem bez oczekiwan, bo było tanie i mnie wyrwało z butów. Wykreowany świat i historia 100/10. Ale to taka interaktywna książka niż sama gra, mnóstwo czytania i dialogów.
@Goddy: część osób oczekuje od gier akcji akcji i jeszcze raz akcji, Disco to taka odskocznia do której ja sam musiałem się dostroić. Nazwałbym interaktywną książką z rzutami na wynik kolejnych dialogów, 2 razy zresetowałem bo "źle" zrobiłem postać (wybrane przeze mnie umiejki robiły zupełnie co innego niż oczekiwałem) ale potem jak mnie wciągnęło to przeszedłem od deski do deski
@xiv7: Gry z serii Life is Strange są dobre jeżeli chcesz zerknąć w umysł zachodniej lewicy. Z resztą te gry mają dużo luk fabularnych także to jest taka rozrywka pokroju The Room, bo cennych życiowych morałów raczej z tych gier nie wyniesiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Natomiast jeżeli chodzi o coś ciekawego co porusza temat "czym jest człowiek" to The Talos Principle był pod tym względem fenomenalny.