Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? znajdźcie mi drugie auto, które kosztuje w granicach 280 tys zł, o którego biedni ludzie nie mają bulu dupy bo siedzi tam tablet za 200zł i które ma 500 koni z napędem na cztery koła, mogę nim sterować z telefonu, nie potrzebuje kluczyka, nie potrzeba webasto, ma autopilota (który nie do końca działa jak należy na polskich drogach), XD

Jak wstawiłem posta o busie za 250 kafli i tesli za 280 to każdy miał spine tylko o tesle. To, że sie nigdy nie dorobicie to nie znaczy, że ktoś nie ma prawa sobie kupić bo dla was to gówno ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak to też nie moje bo w leasingu. Ale polecam zapoznać sie z leasingami jak to wygląda, bo jednak nie jest to tak za darmo jak twierdzą biedni i etatowcy jebiący na produkcji.

Może i zasięg przy tej pogodzie spadł o nawet 100 kilometrów przy przebiegach 40 - 50km dziennie, ale za to frajda z przyspieszenia w ciągu ułamka sekundy reakcji od wciśnięcia pedału gazu jest ogromna.

Tam wiem, użytkownik tesli powie ci sam, że ją posiada.

Pomyśleć, że jeszcze przed wojna i koronawirusem waliliście konia do kazdego newsa odnośnie tesli XDDD

Ale przyznaje, jest jeden minus. Opony letnie po 10 tys nadają sie do #!$%@?. Stwierdzono nadmierne gwałtowne przyspieszenia co skutkuje szybszym zużyciem ogumienia i serwis nie uwzględnia reklamacji. No co ja poradze, kupie wielosezonowe teraz.

#tesla #samochody
Zarzutkkake - Ja #!$%@? znajdźcie mi drugie auto, które kosztuje w granicach 280 tys ...

źródło: temp_file351904018349975194

Pobierz
  • 76
  • 0
@zibizz1 niestety, ale samodzielna jazda to dodatkowe 40 tys ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeszcze idzie uczknąć rabat jak w każdym salonie.

Xplaida to chyba nie kupie bo na chwile obecna mnie na to nie stać. Aczkolwiek zrobiłbym sobie jedynie jazdę próbną.

@zdrajczyciel może inaczej, elektryk po to bo tu gdzie jestem i pracuje (no wiadomo, że niemcy) to ładuje go zwyczajnie za darmo. Więc podróże kosztują mnie tyle
@Zarzutkkake: Ale po co wydawać doatkowe 40tys na coś co jeszcze nie działa i nie wiadomo kiedy bedzie działać w Europie. Jak będzie warto to można sobie dukupić póżniej. Moja opinia jest taka że jak ktos duzo podrózuje to może warto dołożyć rozszeżony autopilot za 20k, ale zwykły autopilot jest wystarczjący
akurat jeśli o stosunek cena-jakość to w tym momencie nie ma lepszego wyboru, niż Tesla


@McOfca: Przecież lepszy stosunek cena-jakość od Tesli to ma z 50% samochodów, z Dacią włącznie. Przecież tam jakość materiałów, spasowania i wykonania jest zwyczajnie słaba, chociaż równie kiepska jest obecnie np. w Mercedesie czy BMW.
  • 0
@mariecziek @cwlmod dokładnie, chyba nie jeździłeś nigdy passatem b5 tdi 130 zrobionym na 150 przed sprzedażą przez poprzedniego właściciela XD

@mariecziek mordo pokaż pit za 2021 to magiczna kula powie ci czemu chwalisz stare trupy.

Ty jak mój wujek, jak dla niego #!$%@? to dla wszystkich jest #!$%@?.
  • 1
@drazekorsarze no przyznam, że przywykłem do huda, ale z drugiej strony jest to tak pokazane, że nie przykładasz do tego większej uwagi. Po za tym 95% drogi używam "autopilota" i albo on dostosowuje sie do znaków na drodze co jest #!$%@? w przypadku remontu zakończonego 2 miesiące temu albo nie robi tego tak samo jak Toyota, która rozpoznaje skrzyżowanie i/lub bierze dane z nawigacji i odwołuje 50 lub 70 przed pasami/wysepką. Tesla
  • 0
@mariecziek nie, ale masz ból tylka o to, że ktos ma 500 koni by jeździć po mieście. W ciągu miesiąca nastukałem ponad 8 tys. Miasto to tyle co z pod domu wyjeżdżałem i 2 km na ekspresówkę a potem autostrade.
Może i zasięg przy tej pogodzie spadł o nawet 100 kilometrów przy przebiegach 40 - 50km dziennie, ale za to frajda z przyspieszenia w ciągu ułamka sekundy reakcji od wciśnięcia pedału gazu jest ogromna.


@Zarzutkkake: Gubisz się w zeznaniach. Piszesz o przebiegu 50km dziennie, co w żaden sposób nie daje 8000km miesięcznie.
@mariecziek: Ale to ty masz porównujesz 90 konnego diesla do 500 konnego elektryka xD

Jak mieszkasz w wawie to możesz z palcem w dupie umówić się na jazdę teslą. Przejedź się to zobaczysz jak wiele zmienia natychmiastowy moment. To jest zupełnie inne wrażenie z jazdy. Jedziesz sobie 20-30km/h powoli rozpędzając się w ruchu i nagle zjeżdża ci ktoś przed tobą na bok. Wciskasz pedał gazu i natychmiastowo jesteś 20 metrów dalej.
@Zarzutkkake: @drazekorsarze Z drugiej strony są przecież auta (chyba już nie dzisiaj co prawda), które miały liczniki na środku podszybia. Jakoś ludzie sobie radzili. Nie jest to idealne ale w sumie w takim elektryku trzeba tylko mieć pojęcie o prędkości, która jest w rogu ekranu.

Obrotów nie ma, biegów też, więc nie jest to aż tak krytyczne by mieć ekran przed tobą. Też mi sie to nie podoba ale ludzie jakoś