Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Już nigdy nie wezmę L4 . Budzę się rano z zawalonym gardłem , zatokami, leżę jak żaba w łóżku , nie mogę się ruszyć , gorączkuje. Dzwonię na teleporade do Medicover, odbiera "miła "pani. Mówię co jest pięć, nawet było słychać, bo ledwo co gadałam do słuchawki a co słyszę : no wszystko w porządku, ma pani grypę a może nawet i anginę ale musi pani przyjść do centrum Medicover , ja pani wystawie pilne skierowanie i panią przebada lekarz , ok ? Dziękuję, do widzenia. Nie zdążyłam nic powiedzieć a ta się rozłączyła. Wchodzę na aplikację i mam te skierowanie pilne i na kiedy jest termin do centrum ? Za 5 dni . Załamałam się. Było po 7 rano, moja przychodnia na NFZ dopiero o 8 odbiera telefon . Zwlekam się z łóżka, idę do apteczki, na gardło nic, tylko Gripex. No nic, lepsze to niż nic. Kładę się do łóżka i czekam na 8 . Dzwonie do przychodni, dostaje teleporade do mojej pani doktor na 10. No nic znowu czekam, zasypiam, budzi mnie telefon . Dzwoni pani doktor. Znów mówię ledwo co do tej słuchawki co jest pięć a ta znowu : zrobiła pani test na covid ? Nie ? No cóż , słychać że grypa, chyba angina. A nie chce pani przyjechac do przychodni ? Zbadam panią.
To jej mówię że nie mam sił, gorączkuje, chce coś dostac na te gardło bo nie idzie wytrzymać. Ta znowu z wielkim westchnieniem : no dobrze, wystawie pani te L4 do końca tygodnia ( 3 dni , bo była środa) i dam tabletki na gardło specjalne na receptę. Proszę wypoczywac, pić dużo,nawilżać gardło. Dziękuję do widzenia.
Ja się pytam, dlaczego ja na takich lekarzy trafiam ? L4 wystawione z wielką łaską . Następnym razem idę chora do pracy.
Najbardziej jestem zdziwiona postawa Medicover, u mnie w pracy kto nie zadzwoni na tą teleporade to dostaje L4 a ja ledwo co gadająca, goraczkujaca nie dostałam.

#l4 #zwolnienielekarskie #grypa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: medicover ma też czat tekstowy, może się lepiej sprawdzić niż telefon, jak masz problem z gardłem. zdalnie jednak chyba już nie dają l4 dłuższych niż 3 dni bez badania na miejscu. wolne miejsca na wizyty warto u nich sprawdzać parę razy dziennie, bo nieraz coś się zwalnia jeszcze na ten sam dzień.
@mirko_anonim: Bywa, ja też ostatnim razem pierwszy raz chorując chyba od 6 lat (covid) dostawałem od geniuszy z Luxmedu 3 zwolnienia po 2-3 dni. Tak jakby się kurna naprawdę spodziewali, że to magicznie zniknie w 2 dni xD