Wpis z mikrobloga

Jest może na rynku jakiś model tabletu, może jakiś dedykowany model/seria który ma na tyle fajny/specyficzny ekran albo jakiś tryb do włączenia zbliżający komfort czytania do tego co mam na czytniku? Jednocześnie żeby obsługiwał jakieś programy graficzne, nie muszą być profesjonalne ale fajnie jakby photoshop działał i żeby tablet obsługiwał rysiki. Nie obchodzą mnie gry czy jako taka wydajność dla samych cyferek, może być od apple może być z innej firmy.

No i wiadomo cebula mocno, więc żeby cena też nie była przesadna, jak najbardziej może być używka lub kilkuletni model. Dopiero zaczynam
się rozglądać w tabletach dlatego pytam dla rozeznania, może ktoś się trochę bardziej zna.
Nie oczekuję świetnego tabletu graficznego połączonego z wysokiej klasy czytnikiem, chciałbym jednak żeby przy czytaniu mi się nie męczyły mocno oczy i jednak trochę lepiej było widać obraz pod światło w porównaniu do zwykłego smartfona czy lapka(nie oczekuję przejrzystości jak z paperwhita po prostu żeby było widać literki) a rysowanie było też przyjemnie, jakby obsługiwał jakieś zewnętrzne dodatki przyśpieszające prace np jakieś zewnętrzne urządzenia do robienia bindów byłoby fajnie.
Waga też byłoby fajnie żeby była niższa ale to pomijalny warunek bo i tak obie te czynności w 99% przypadków robię siedząc lub leżąc.

#tablet #elektronika #pytanie #czytanie #rysowanie #apple
  • 4
po prostu żeby było widać literki


@Uuroboros: matryca musi być IPS lub matryce typu VA (między innymi PVA, czy MVA) lub OLED tak żeby kąt widzenia był wysoki a z matrycą TN (większość tabletów) jest nie do zaakceptowania bo każde oko patrzy pod innym kontem i widzi wtedy inne barwy. Zwróć na to uwagę.
@Uuroboros: Mam taki duży starszy tablet. Z tymi barwami w ekranach TN to jest tak że jedne oko widzi czerwone a drugie na bordowo lub widzisz zielone a drugie oko widzi jaśniejszy zielony itd... Ja nie daje rady używać czegoś takiego.