Wpis z mikrobloga

Fajnie mój kolega podsumował wczoraj kult nieruchomości panujący wśród Polaków, że ceny nieruchomości nie spadną nawet w kompletnym kryzysie, bo kult nieruchów jest silniejszy niż nawet jakieś skrajnie radykalne odłamy Islamu.

I wiecie co? Wy też jesteście wyznawcami, którzy rzuca się natychmiast bronić nieruchów sarkazmem i docinkami. Nie raz tu z wami gadałem i to jest u was czysto emocjonalny kult, ma charakter sekty. Uwydatniacie wszystkie przesłanki za wzrostami (które owszem są, nie przeczę), bagatelizujecie, wypieracie wykpiwacie wszystkie przesłanki za spadkami, bo jesteście zarażeni kultem.

Spoko, macie prawo, ale rozpiszę wam jakie konsekwencje to za sobą niesie:

1.Prakrycznie bez żadnych podstaw cała banda nierobów i pijaków, którzy czy stali, czy leżeli to 50 dych się należało jest teraz w posiadaniu majątków o wartości milionów, chociaż nie zrobili NIC za co zasługiwaliby na taki stan. Do takiej sytuacji nie doszłoby w normalnym otoczeniu rynkowym. Przykładem jest mój wujek burak, gbur, prostak i alkoholik, który kiedyś za jakieś grosze kupił ziemię i nieruchomości, a teraz siedzi na milionach. Pełno polityków i urzędników, ale też zwykłych januszy jest w takiej sytuacji.

Wy na nich tyracie, a oni nie potrafią dobrze dodać 2 do 2 i jeszcze harujecie na ich emerytury. Sami politycy spekulacją podbili celowo tą bańkę na rynku i robili wszystko by ją pompować.

Młodzi ludzie muszą trzy życia pracować na mieszkanie, a niepiśmienny cham, z niepełnym gimnazjalnym, który nie potrafiłby odpalić komputera i wykonywać żadnej realnej roboty jest ustawiony i już, bo tak sami sobie ustalili. Wy jesteście ich dochodem pasywnym, nie dość, że tyracie na ich emerytury, których sami nie dostaniecie to jeszcze wynajmujecie od nich, albo kupujecie po kosmicznych cenach coś co oni kupili za grosze.

2. Hieny deweloperskie i banki żerują na potęgę na tym, że jest taka sytuacja i wyciskają młodych Polaków do ostatniej kropelki krwi i wypuszczają sponsorowane treści o szaleństwie na rynku mieszkań, a wy będziecie rypać.

#deweloperka #patodeweloperka #nieruchomosci #polska #finanse #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 47
  • Odpowiedz
banda nierobów i pijaków, którzy czy stali, czy leżeli to 50 dych się należało jest teraz w posiadaniu majątków o wartości milionów, chociaż nie zrobili NIC za co zasługiwaliby na taki stan


@Ynfluencer: Acha, czyli ból dupy, dalej nie czytam.

Sam nie dostałem nic vs moi nieogarnięci koledzy po 50 - 100 hektarów po dziadku, ale nie przyszło mi do głowy zesrać się o to w internecie (nieruchy som gupie bo
  • Odpowiedz
kult nieruchomości panujący wśród Polaków, że ceny nieruchomości nie spadną nawet w kompletnym kryzysie, bo kult nieruchów jest silniejszy niż nawet jakieś skrajnie radykalne odłamy Islamu.


@Ynfluencer: to nie jest takie głupie, możesz sobie bezpiecznie lokować kapitał bo wiesz że całe społeczeństwo umówiło się na takiego stabilnego nieruchcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Trochę kisnę, że to najwyraźniej na serio XD


@mickpl: taki jesteś oblatany w statystykach i wykresach to porównaj sobie za okres kilkunastu ostatnich lat siłę nabywczą uncji złota oraz przelicz cenę metra2 mieszkania w mieście wojewodzkim jako silę nabywczą innych dóbr i uslug, już nie będziesz tak "kisnął"

btw. chlopie co to za dziecinne słownictwo, masz 15 lat a udajesz doświadczonego analityka. Tymczasem wszystko dzieje się odwrotnie niż zakładasz..
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: w tej wypowiedzi jest nieścisłość co do faktów. Mieszkania w Polsce nigdy nie kosztowały grosze. Przynajmniej w stosunku do średnich zarobków były zawsze podobnie drogie jak obecnie.
  • Odpowiedz