Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że jak jadąc autem przepuścicie na przejściu dla pieszych chłopa to w 60-70% przypadków Wam podziękuje skinieniem głową czy machnięciem ręką, a gdy jest to kobita to w ~70% nie będzie żadnej reakcji? xD

#p0lka #takaprawda
  • 186
  • Odpowiedz
@Hethrir: @PochlaniaczChleba No przecież nie będę wam #!$%@? tłumaczył tego samego co napisałem już jednemu wyżej, tylko dlatego, że nie byliście łaskawi przeczytać ¯\(ツ)/¯
Ja bardzo lubię "kulturę politness" i jej używam na co dzień, ale na pewno nie będę tego robił na przejściu dla pieszych, co to to nie.
  • Odpowiedz
cechy jakiegoś


@prismo: O nie, nie. Nie można tak uogolniać facetów. Oni są rożni. Mówię ci, rożni są. Baby to co innego, one wszystkie takie same, tu stereotyp jest super. Ale chłopy nie, mówię ci, rożni są, musisz innych spróbować.

jeden wypadek


@2-aminopirydyna: No, ten sam stoi #!$%@? i boisz się przejść ciemną ulicą i ten sam skroił cię z portfela i ten sam próbuje cię wyciagnać z samochodu. To
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: obowiązkiem jest też ustąpić pierwszeństwa pieszemu na przejściu/zachować szczególną ostrożność w okolicy przejścia i jednak baby najczęściej prują do przodu nawet się nie rozglądając XD
  • Odpowiedz
@prismo jak mnie kierowca przepuszcza to dziękuję skinieniem głową, potem jeszcze macham ręką, żeby mieć pewność że zauważył. Przyspieszam kroku przechodząc po pasach i w międzyczasie przepraszam, że chciałem tędy przejść.
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu niecodziennyszczon:

Mieszkałeś kiedyś w kraju, w którym każdy cię przeprasza za to, że niechcący zajechał ci drogę wózkiem w supermarkecie chociaż zrobił to 5 metrów przed tobą, albo każdemu ryj się śmieje jak cię widzi, pozdrawia cię co chwilę itd.? Ja mieszkałem, ale za wuja nie widziałem tam sytuacji żeby ktokolwiek dziękował za zatrzymanie się na prze przejściem dla pieszych, bo to trochę tak jakby pozdrawiać każdą z setek osób mijanych
  • Odpowiedz
@prismo: I baba zachowuje się tu racjonalnie. To nie żadna łaska pana, tylko obowiązek.


@niecodziennyszczon: bo to taki wielki wysiłek skinąć głową albo machnąć ręką xd Jak ci kasjerka wydaje resztę, to też nie powiesz "dziękuję", bo to żadna łaska pana, tylko jej obowiązek?
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: ależ jak najbardziej Twoje prawo, i nikt Ci go przecież nie odbiera, ja staram się zostawiać pozytywny znacznik w pamięci bo może komuś to życie uratuje bo kierowca który niezatrzymaniem zaoszczędziłby 30 sekund jednak się zatrzyma bo mu się to skojarzy z miłym odczuciem że ktoś mu dziękuję a on nie wymusi na pieszym pierwszeństwa
  • Odpowiedz