Wpis z mikrobloga

  • 554
@120_Dni_Sodomy: @criskrzysiu @L3stko w skrócie:

1. Sprawdzam z jakiego rodzaju i jakiej jakości skóry składa się but a następnie planuje zakres prac.
2. Te konkretnie zbudowane są z zamszu (języczki) oraz standardowej skóry licowej (dobrej jakości, sam jestem zdziwiony, Lasocki).
3. Elementy licowe myje mydłem z woskiem pszczelim mocno szorując włosiem dzika (ściera wierzchnią warstwę) - zamsz myje typowym środkiem do zamszu - specjalną szczotką do zamszu/nubuku. (należy zmyć poprzednie pasty,
  • 11
@szymin: jak przejdziesz wszystkie kroki które opisałem to cały sezon się utrzymuje i efekt polerki jest widoczny nawet jak chodzisz po soli (czasami jeszcze dopoloerowuję buty wkrętarką z nakładką filcową :D). Ryłko ma bardzo dobrą jakość skóry (korzystają z bardzo solidnych garbarni). Musisz jednak pamiętać co najważniejsze, że przed każdym nałożeniem pasty - musisz wyczyścić buty z poprzednich past/kremów/środków i natłuścić skórę. Jeżeli tego nie zrobisz to zacznie ona pękać lub
@Sloneczko:
Czekaj, a to nie powinno się robić tak, żeby to nie zrobiło się właśnie takie ciemne? Ja kiedyś sobie trepki z podobnej skóry posmarowałem woskiem (co mi doradził sprzedawca), który strasznie mi je przyciemnił i wyglądały jak wykąpane w oleju zamiast tego fajnego jasnego koloru. U Ciebie co prawda wygląda to lepiej niż u mnie ale i tak oryginalny kolor sobie gdzieś poszedł.
  • 3
@inwestorek11: nubuk - ja osobiście sprawdzam jakość (głównie grubość). Jeżeli wszystko jest tak jak powinno być (a raczej w Ecco tak będzie, chyba że to jakieś buty seryjne i tanie). To: Środek do mycia nubuku (pianka), nakładam, czekam na wchłonięcie, szoruje szczotką do nubuku (gumowa). Następnie mydło z woskiem pszczelim do nubuku (ważne, nie do skóry licowej). Nie stosuj tłuszczu. Olej do nubuku, wcierasz ręką. Jeżeli to nie da efektu, lepiej
  • 3
@Endrius: Tak masz racje, nie powinno być tak ciemne. Za każdym razem jeżeli nakładasz cokolwiek na skórę (buty, plecaki, torebki etc.) musisz sprawdzić na kawałku niewidocznym bo bardzo możliwe, że skóra zmieni odcień. Już samo nałożenie tłuszczu a nawet samo umycie mydłem z woskiem - może spowodować zmianę koloru. Dlatego bardzo ważny jest dobór kolorystyki środków które się stosuje (kolor mydła, kolor pasty/kremu). W tym moim konkretnym przypadku, musiałem używać ciemniejszych