Wpis z mikrobloga

  • 2
@Kremufka2137: najważniejsze to natłuszczenie, polecam wosk do siodeł Aussie, potem może Saphir krem, wmasuj i powinna być jak nowa. @Sadams normalnie używam mydła z woskiem pszczelim do skóry licowej, przy większych zabrudzeniach mleczko czyszczące do skóry, jeżeli total masz zniszczone to aceton, ale jak mleczko nie da rady to udałbym się do profesjonalisty.
  • 0
@perseweratywnosc: do każdego rodzaju skóry jest inny preparat, warto nie oszczędzać na nich i kupować sprawdzone marki. Ogólnie: skóra to skóra, czy na butach, czy na kurtce - preparat będzie ten sam. Musisz tylko mieć świadomość, że każdy rodzaj skóry wymaga innych zabiegów, innych poczynań itp. Ale zasada jest jedna: skóra potrzebuje natłuszczenia, nawilżenia - tak samo jak żywa skóra na człowieku :)
  • 0
@Maciess: hobbystycznie, ale jak masz jakiś mocny temat do odratowania to możemy się dogadać, ja jestem z Łodzi. Ewentualnie naprawde polecam poszukanie jakiegoś szewca w okolicy, pewno nawet ma większą wiedzę niż ja. Chociaż ja wkładam w to serce ;)
@Sloneczko: świetna robota Mirku! Nie obraź się ale pozwole sobie skrytykować. Serio nie szkoda Ci czasu na takie ciulstwo? Przecież te buty za chwilę będą wyglądały jak na pierwszym obrazku, do tego pewnie kupa hajsu na środki, szczotki i inne pierdy. Rozumiem jeszcze zadbać o buty ręcznie robione które są wyjątkowe w swojej formie, kosztowały kilka tysięcy, ale jakiś badziew z sieciówki? Nie lepiej ten czas przeznaczyć na rozwój osobisty lub
@Sloneczko: sam doszedłeś do tych procedur krok po kroku metodą prób i błędów? Czy ciśniesz z jakiegoś poradnika? Sam lubię pastować i polerować, ale na pewno nie robię tego zgodnie ze sztuką, nawet stare trepy byłbym skłonny kupować żeby potrenować
@Sloneczko swoją drogą dziwię się, że polecasz Badurę i Ryłko - sam kiedyś byłem ich fanem, ale jakoś wykonania jest śmieszna. Buty wytrzymywały zazwyczaj niecały rok - najczęściej to pękała podeszwa, albo po prostu odklejała się od reszty buta.

Plusem była bezproblemowa reklamacja, po prostu dostawałem zwrot i kupowałem u nich kolejne pary butów, ale po trzecim takim przypadku już odpuściłem sobie totalnie te firmy.
  • 2
@wujek_zla_rada: absolutnie się nie obrażam, to jest bardzo dobre pytanie i myślę, że kluczowe. Apropo mnie: buty a raczej skóra (bo ja nie skupiam się tylko na butach ale na produktach ze skóry które tak jak np. siodła jeździeckie potrafią kosztować nawe 10k euro) to część mojego hobby, na codzień zajmuje się czymś zupełnie innym. Twoje pytanie dotyczy butów, jeżeli dajmy na to dziś dzień kupisz sobie 3 pary butów (lato,
@Sloneczko: woda z mydłem?
szarym czy jakimkolwiek?
mam szorować czy tylko przemyć?
renowatora nakładam szmatką a ściągam szmatką czy szczotką?
tak samo z pastą i woskiem?
szczotka muszę myć po każdej substancji?