Wpis z mikrobloga

@4WgH: nie jestem wyznacznikiem i nie chce nim być, ale powiem tak, robiłem 10 letnią skórę z Timberlandów, firma ma swoją niezmiennie garbarnie w UK niedaleko miasta Peterborough w okolicach Londynu (mieszkałem tam chwile, znam firmę). To odbarwienie które przesłałeś jest typowe dla "skóry" syntetycznej i w przypadku Timberków to niestety z dużym prawdopodobieństwem jest tak zwany "skaj". Pracowałem na timberkach, i nawet najgorsze prędzej się przetarły do dziury aniżeli miały
@marcu56: tak to prawda, ale jak kupujesz w dużej ilośc to wiadomo że wychodzi taniej, zresztą, wszystko czego używam ja np. do siodeł albo do tapicerki samochodowej to jest produkt max premium bo jest wystawiany na różnice tempreatur więc to zawsze jest skóra max przystosowana do najgorszych warunków ;)
@Sloneczko: Efekt jest rewelacyjny, jak długo się utrzymuje? Ja wielokrotnie skórzane buty traktowałem chemią do mycia i renowacji skóry samochodowej. To, czego brakowało mi w chemii typowo obuwniczej (być może po prostu nie znalazłem przyzwoitego środka) to zmiękczanie skóry - w starych butach skóra jest sucha, spękana, łamliwa. Chemia do siedzeń samochodowych nadaje skórze miękkość, a potem dopiero można impregnować. Czego używasz, gdy skóra jest stara?
@Sloneczko

@120_Dni_Sodomy: @criskrzysiu @L3stko w skrócie:


1. Sprawdzam z jakiego rodzaju i jakiej jakości skóry składa się but a następnie planuje zakres prac.

2. Te konkretnie zbudowane są z zamszu (języczki) oraz standardowej skóry licowej (dobrej jakości, sam jestem zdziwiony, Lasocki).

3. Elementy licowe myje mydłem z woskiem pszczelim mocno szorując włosiem dzika (ściera wierzchnią warstwę) - zamsz myje typowym środkiem do zamszu - specjalną szczotką do zamszu/nubuku. (należy zmyć poprzednie
@carver: zacząłem od zagłębienia tematu skóry licowej, szycie itp (mama ma szwalnie), następnie przeszedłem do etapu różnych produktów ze skóry które generują pieniądz i jest na to zbyt. Tak doszedłem do swojego hobby, jednego z wielu ;)
@czarny_i_zly: jeżeli skóra jest stara (a głównie myśle, że mówisz o tapicerce samochodowej) to wpierw musisz ją natłuścić. Charakterystycznym elementem dla tapicerki samochodowej są pęknięcia, dzieje się tak z uwagi na to, że ona wysycha, nie jest rociągliwa i pęka. Skóra w autach jest wystawiona maksymalnie na warunki atmosferyczne i ich zmianę (zima - lato). Trzeba ją natłuszczać, można samemu - chociaż polecam firmy które sie tym zajmują bo nie tylko
@Sloneczko: na zdjęciach przed uznałam że są paskudne ale po renowacji to bardzo ładne, nie spodziewałam się takiego efektu, jak dwie inne pary, działasz cuda!
@Sloneczko Kawał dobrej roboty, a to przyciemnienie dodaje im wyrazu. :)
Korzystając z okazji - masz może jakiś sposób na odkształcenie/wgniecenie w nubuku? Buty przyszły oddzielone w pudełku kartonowym separatorem i ktoś nie podumał jak je pakował - karton wbił się w but w jednym miejscu. Normalnie bym je zwróciła, ale to była ostatnia para, więc zamierzam spróbować coś z tym zrobić i nie zepsuć. ;)