Wpis z mikrobloga

Szukam jakiegoś fajnego menadżera haseł. Zwykle korzystałem po prostu z tego w Operze na kompie i googlowskiego na telefonie. Przez co nieraz musiałem haseł szukać "ręcznie". Teraz potrzebuje czegoś właśnie do Opery i do IOS'a.
W ogóle czy jest coś darmowego co działa jakoś sensownie, widzę że wszystko jest płatne.

#ios #iphone #opera
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Serendipity_: co co się nie podoba w iCloud Keychain?
Jak synchronizacja z przeglądarką na Windows, to powinien działać dodatek od Apple.

Z alternatyw to mogę polecić KeePassXC na Windows i KeepPassium (lub inne alternatywy z tej strony) na iOS, a plik z hasłami przechowywać na iCloud, by umożliwić synchronizację między aplikacjami.

Bitwarden odradzam, bo każą sobie płacić subskrypcję za 2FA (podwójna weryfikację). KeePassXC jest w pełni darmowy
  • Odpowiedz
  • 0
@Korda o tym dodatku nie wiedziałem, to by rozwiązywało problem. A można z keychaina jakoś wyeksportować hasła? Z tego co znalazlem można to zrobić tylko na Macu. Myślę tu o sytuacji gdybym spowrotem kiedyś wrócił do androida
  • Odpowiedz
@Serendipity_: Gdybyś chciał wrócić na Androida, to mógłby być problem, bo faktycznie poza Macintoshem takiej opcji nie mogłem znaleźć – musiałbyś kopiować je ręcznie.
  • Odpowiedz