Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czesć Wszystkim, mam problem i chciałem prosić o poradę. W kwietniu zrobili mi zdjęcie jak jechałem autem służbowym żony, zdjęcie poszło do firmy i żona dostała zdjęcie i albo się przyzna, albo wskazuje kierowcę. Wpisaliśmy moją mamę która nie jeździ autem z tego powodu ze byłaby to moja recydywa i zamiast 800zł dostałbym 1600. Mama wysłala oswiadczenie i przez kilka miesiecy była cisza. Dzisiaj dostałem list, że to ja byłem kierowcą (pomimo tego ze nigdzie nie wpisywaliśmy moich danych), dodatkowo dostałem wezwanie do inspektoratu Transportu Drogowego w celu wyjąsnień. Zastanaawiam się skąd się tam wzięły moje dane i w jaki sposób w ogóle to rozwiązać. Mam nr do tego insektora i będe dzwonił w poniedziałek.

#policja #mandat #pytanie #motoryzacja #samochody



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kolega kiedyś taki przekręt chciał zrobić i wpisał koleżankę. Ale okazało się, że na zdjęciu jest baaaardzo widoczna jego broda, a kolezanka takiej nie posiada:]
  • Odpowiedz
Dzisiaj dostałem list, że to ja byłem kierowcą (pomimo tego ze nigdzie nie wpisywaliśmy moich danych), dodatkowo dostałem wezwanie do inspektoratu Transportu Drogowego w celu wyjąsnień. Zastanaawiam się skąd się tam wzięły moje dane i w jaki sposób w ogóle to rozwiązać.


@mirko_anonim:

1. Lepiej było to rozwiązać w uczicwy sposób, czyli się przyznać. Teraz to już tylko wykręty pozostają.
2. Jeśli pismo nie przyszło poleconym, to wypieprz do kosza i nic
  • Odpowiedz
kolega kiedyś taki przekręt chciał zrobić i wpisał koleżankę. Ale okazało się, że na zdjęciu jest baaaardzo widoczna jego broda, a kolezanka takiej nie posiada:]


@Skafanka: i jak to się skończyło? Walczył coś jeszcze? Jak się przyznał to nie dojechali go za składanie fałszywych oświadczeń?
  • Odpowiedz
@puto: na szczęście nie, wezwali go na komisariat kazali mu się kilka razy zastanowić czy jest pewien, pokazali zdjęcie i jeszcze raz zapytali ;) Na wyrozumiałych trafił :)
  • Odpowiedz