Wpis z mikrobloga

@pdpacek jeśli upadek nie uszkodził fizycznie samego ekranu, to istnieje mala szansa, że wypięła się taśma ekranu z płyty głównej (miałem podobny efekt, jak przy wymianie ekranów w starszych modelach nie wcisnąłem jej wystarczająco dobrze). Jelsi to nie to, to na pewno wymiana wkranu
  • Odpowiedz
@TytanowyxJanusz ale rozumiem, że masz za sobą kilka okazji do naprawy tych sprzętów? Przecież podałem przykład z życia, wystarczy minimalne wypięcie i taki artefakt powstaje. Tu także stawiam na 95%, ze do wymiany, ale może akurat będzie to szczęście, serwisant otworzy, dociśnie taśmę i jak nowy tel.
  • Odpowiedz
@pdpacek: da sie przynajmniej pojedyczne kolumny naprawiaja DROGA w ch.. maszyna ktora laserem poprawia kontakt, na YT jest kilka filmow i chyba gdzies widzialem ze jakas firma w polsce tez juz ma ta technologie? Zaplacisz sporo no ale masz apple to placisz. Tu jest duzo uszkodzonych kolumn takze nie wiem czy to wykonalne nawet.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: maszyna do „boundowania” taśmy sygnałowej z elektroniki matrycy z samą matrycą. W PL są takie maszyny (to gotowa technologia od chińczyków plug and play). Maszyna to koszt kilkunastu tysięcy zł. Firma która to kupuje raczej nie obsługuje klientów indywidualnych z taką naprawą. Raczej skupują takie matryce od firm które naprawiaja telefony po to żeby zarobić na sprzedaży sprawnych matryc później, lub robią dla siebie pod naprawy jeśli mają ich dużo
  • Odpowiedz