Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zainstalować w budynku kamerę ze zdalnym podglądem na telefonie, ale nie mam tam WiFi. Czy jest jakaś możliwość, żeby mimo wszystko podgląd zdalny uruchomić? Widziałem, że dostępne są kamery na kartę SIM, ale nie wiem czy to rzeczywiście działa sensownie. A może jest jakieś inne rozwiązanie?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

#monitoring #dom #elektronika #kamery #pytanie
  • 17
@Kubiaczek: Kamera z wifi, do tego router wifi z modemem LTE. To najsensowniejsze rozwiązanie. Z kamer polecam np. serię Imilab - są one kompatybilne z apką Xiaomi Home, nagrania opcjonalnie można zapisywać w chmurze (polecam, bo w przypadku wandalizmu nagranie i tak się zapisze). One generalnie mają wbudowany akumulator, więc nie trzeba ciągać żadnych kabli, a jak się chce mieć w pełni autonomiczne rozwiązanie, to można dokupić do zestawu panel słoneczny.
@Kubiaczek bez obrazy ale kamer się nie robi bo wifi... I tak musisz jakoś zasilanie dociągnąć więc tylko po kablu. Wpinasz rejestrator do neta i już możesz przez telefon korzystać oczywiście na telefonie przez internet mobilny
  • 0
@programista15cm: Dzięki :-) Zasięg na pewno jest, bo to duże miasto. Po prostu nie mam podłączonego internetu.

@dktr: Internetu nie mam właśnie, zasięg GSM tak. Fajny pomysł, dzięki.

@jakis_login: Brzmi dobrze. A orientujesz się na ile taki akumulator wystarcza? I dlaczego lepsza będzie kamera wifi i router z modemem lte a nie sama kamera na kartę SIM?

@michail-filippo: Dobry plan. Ale co to jest ten regulator czasowy? W
@Kubiaczek wifi nie jest na tyle stabilne żeby powierzyć przesyłanie z kamer, może działać przez rok bez problemów ale koniec końcem skończy się na przerabianie z kabla . Skoro i tak musisz doprowadzić zasilanie to tylko skrętka.
@Kubiaczek kamery podlanczas kablem pod rejestrator. Kupujesz jakiś modem do netu mobilnego wkładasz kartę sim i będzie dobrze... Chyba że już masz jakiś inny plan na dostarczenie internetu do tego miejsca
  • 0
@b4rney: Ten rejestrator jest po to żeby zapisywać obraz z kamery i dopiero z niego jest przesyłany dalej? A bez rejestratora nie mogę od razu kamery do routera podpiąć?
Telefon faktycznie nie jest dedykowany niby do takiej pracy... Ale jak normalnie go używasz to nie pracuje ciągle? Chyba tak. To jest opcja po taniości. Ja mam tak podpięte 4 kamery od chinczyka które chodzą po Wi-Fi. Mają opcje przesyłania fotek przez e-maila i jakoś tam to działa (CamHi Pro).
Dostaje zdjęcia jak ktoś chodzi ne e-maila.
W domu mam jakieś nowsze kamery któe pracują na ICSEE i już działają inaczej, nie