Wpis z mikrobloga

Jakby komuś nie chciało się przeglądać tagu przez najbliższy tydzień to wrzucam podsumowanie postów które się pojawią, oszczędzisz dzięki temu trochę czasu:

- Właśnie wystawiłem fakturę na 49k za łącznie 27 minut pracy w tym miesiącu, czuje dobrze człowiek, tak trzeba żyć. W tym miesiącu wydam 5k na same klocki lego i divy, po południu podpisuję umowę na zakup czwartego mieszkania za gotówkę i w sumie to sam nie wiem co już mam robić z pieniędzmi.

- Programiści to podludzie bez rozumu i godności człowieka, śmierdzą, pierdzą pod siebie, bawią się klockami lego i oglądają chińskie bajki, a uważają się za niewiadomo kogo, ciągle się chwalą wystawianiem faktury na przysłowiowe 15k #!$%@? abominacje, żywio się krwią myszów, majo włochy na cycach i szpetne gęby, a co najgorsze niemożebnie #!$%@? cebulą. Ehhh jak ja ich nienawidzę, kopał bym jak kurczaki.

- Jaki pierwszy język programowania wybrać? Jestem 49-letnim spawaczem konstrukcji drewnianych i chcę się przebranżowić bo robota w kołchozie mnie dobija

- Bardzo Duża Amerykańska Firma ogłosiła redukcję etatów o 1.7%, i co, dalej myślicie że w IT nie ma kryzysu? Lepiej uczcie się układać płytki, ale nie, zapomniałem, wy piwniczaki gardzicie pracą fizyczną, oj skończy się wam eldorado

- Zaczął się rok szkolny i gdzie ci wszyscy #programista15k? Poznikali z tagu bo trzeba się uczyć na sprawdzian z pszyry

- Siema, właśnie skończyłem 4-tygodniowy kurs JavaScriptu, na ile może liczyć junior? Myślałem żeby celować na początek w 8k na rekę, myślicie że to za mało?

- Tu słynny #programista15k, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wysłałem 400 CV, odpowiedzi dostałem łącznie 6, z czego 0 zaproszeń na rozmowę. Mój stack to C, C++, C#, Java, JavaScript, Python, Rust, Devops, Azure, także nie jakieś niszowe technologie. Idą chude lata, nie mówcie że nie ma kryzysu

- @nad__czlowiek: No jak CRUDziarze, walizki spakowane? Obczajcie sobie ten filmik gdzie AI wygenerowała kod TODO listy żywcem przepisany z tutoriala na MSDN. I co, dalej myślicie że AI was nie zastąpi?

- Ehhh #!$%@? mnie ten @nad__czlowiek, siedzi i spamuje na tagu, jakby miał pojęcie o czymkolwiek to wiedziałby że obecne modele AI doszły do granicy, więc żeby były w stanie wygenerować cokolwiek bardziej złożonego niż TODO lista z tutoriala na MSDN to konieczne byłoby osiągnięcie technologicznej osobliwości co nie nastąpi przez następne 8-10 lat, wiem bo czytałem na jednym blogu

- strona m-banku znowu padła, co za kiepy tam pracują xD

#programowanie #programista15k #pracait #heheszki #pasta
  • 26
  • Odpowiedz
@mag_zbc: ogólnie się zgadza - brakuje jeszcze postów exori_vis , cos tam kanapka i coś tam szczur + spamów z justjoin i bulldogjobs
no i oczywiscie pytań o biurko, monitor i komputer (do pracy i nie do pracy bo przeciez programista15k wie co do pcmastersrace)
  • Odpowiedz
- Jaki pierwszy język programowania wybrać? Jestem 49-letnim spawaczem konstrukcji drewnianych i chcę się przebranżowić bo robota w kołchozie mnie dobija


@mag_zbc: Zapomniałeś dodać, że programowaniem i komputerami interesował się już w podstawówce, tylko jakoś tak się złożyło, że nigdy tematu nie zgłębił xD
  • Odpowiedz
@mag_zbc: jako, że pracuje w Embedded to tu nigdy nie było zbyt kolorowo. Ludzie trąbią o kryzysie w IT, a ilość ogłoszeń dla Embedded dużo większa niż to było parę lat temu (okolice 2019). Można powiedzieć, że idzie stabilizacja rynku. Zarobki typu 30k wydają mi się kosmiczne, ale dla typowego seniora pewnie w zasięgu, a ja muszę jeszcze trochę na to popracować.
Zawód programisty nie różni się od innych zawodów i
  • Odpowiedz
Mój stack to C, C++, C#, Java, JavaScript, Python, Rust, Devops, Azure, także nie jakieś niszowe technologie.


@mag_zbc: ZLOTO XDDDDD

Dokladnie tak to wyglada zawsze. CHlop nie moze znalezc pracy i nigdy nie umie niczego konkretnego, bo on robil wszystko. Nie ma zadnej konkretnej roli
  • Odpowiedz
@mag_zbc: brakuje jeszcze:

- w mojej kontraktorni właśnie zwolnili 9001 osób
- trzeba było siedzieć cicho i nie gadać o overemploymencie, teraz macie programisty zasrane za swoje, koniec tego remote i won na hybrydę!
- po co ja szedłem w to programowanie, trzeba było zostać lekarzem/prawnikiem/kucharzem
- nie mam spamu z linkedin / spam z linkedin wrócił / spam jest ale kiedyś to był spamy teraz nie ma spamów / a
  • Odpowiedz