Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem zalanego(uszkodzonego) Macbooka PRO 13 na M1 16gb/515gb, zazwyczaj zalanie w modelach z układami M to duży problem, najczęściej obrywa płyta główna, bardzo często topcase(touchbar, trackpad i klawiatura)
Sprawdziłem że sprzęt faktycznie jest zalany, reaguje na podłączenie ładowarki/zasilacza, jest bootloop, nie wiem czy matryca jest zalana(na czarnym tle nie widać cieczy na warstwie rozpraszającej podświetlenie) dałem za to 1500 zł

Mam jeszcze kompletny topcase wraz z matryca...też po zalaniu, mam też topcase z ostatniej wersji intela po rozbitym macbooku, na oko pasuje wszystko.

Chcielibyście zobaczyć z tego jakieś wideo? Sam jestem ciekaw czy uda się z tego polepić coś sprawnego

#apple #macbook #komputery #laptopy
Pan_Slon - Mirki, kupiłem zalanego(uszkodzonego) Macbooka PRO 13 na M1 16gb/515gb, za...

źródło: IMG_0141

Pobierz
  • 22
  • 0
1500zł to nie za dużo jak na takiego trupa obarczonego ryzykiem?


@rybak17: licze że uda się ogarnąc płytę(nie zauważyłem dziur w pcb) a jak szczęście dopisze to matryca będzie OK, ryzyko jednak spore jest
Chcielibyście zobaczyć z tego jakieś wideo


@Pan_Slon: wystarczy opis naprawy na mikroblogu, będzie szybciej dla ciebie i dla zainteresowanych. Żeby kręcić na siłę video to trzeba się nudzić albo mieć parcie na szklo ;)
@Pan_Slon: Życzę powodzenia, prawdopodobnie po wymianie nie będzie działać w ogóle lub nie tak jak trzeba, dziady z apple robią tak każdy element że później trzeba go "skalibrować", czyli po prostu przypisać SN do urządzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 0
Żeby kręcić na siłę video to trzeba się nudzić albo mieć parcie na szklo ;)


@hu-nows: w sumie to kupiłem go z mysla o jakims video na yt, nie mam weny/natchnienia ostatnio...od roku ;)
@Pan_Slon: czy zakup macboka air m1 za 1000-1200zł z rozbitą matrycą i do tego samego panelu LCD za 250zł i przekładka ma sens? czy jest się w stanie w domowych warunkach to zrobić? ewentualnie ile kosztuje taka przekładka u Ciebie? lub czy lepiej wziąć sobie LCD z frame za ~500zl i przełożyć?
  • 1
@JK91: jak sobie przełożysz zeby było idealnie to tak, lcd za 250 pewnie bedzie gównem a z przekładki w domu wyjdzie kupa ale czasami przy pierwszym razie wychodzi tiptop, kombinuj bo to ciekawa przygoda może być i frajda jak się powiedzie :)