Wpis z mikrobloga

#finanse #gielda #forex #kryptowaluty #edukacja #bitcoin #inwestycje #cfd #rynkifinansowe #ekonomia #gospodarka #trading #spekulacja
#waluty
Wkręciłem się w trading, us100, krypto, wig20, ropa, surowce, spekulacja
Lecz za mało wiem o ekonomii. Chciałbym bardzo wiedzieć jak przepływa kapitał, jak coś oddziałowywuje na coś, czym są indeksy, jak to wszystko działa. Czym są akcje, spółki - dlaczego one mają cenę i co naanią wpływa. Współpraca między państwami, zasady walutowe.
Wskaźniki, price action, czym jest volumen.
Totalne podstawy żebym na ślepo nie działał i żebym za parę lat był obeznany w polityce finansowej i rynkach.
Więc chyba potrzebuję takiej biblii ekonomicznej, finansowej dla całkiem zielonych.
Chyba, że ściągnąć sylabus uczelni wybrać kierunek finansowy/ekonomiczny i przerabiać zagadnienia z polecaną literaturą?
Najlepiej to i tak chyba by było znaleźć taki kurs od A do Z lecz pewnie takiego brak xD
Coś na początek z mikro,makro ekonomii?
Angielski też może być, jednak na początek wolałbym zacząć po polsku
Co byście polecili do nauki?
  • 11
@Wojtegs: xDD Żony nie sprzeda bo w komentarz pisał że by sobie nie dał rady bez niej. Zresztą wszystkie jego działania (firma + kredyt) są na niego i żonę xD To mnie bawi, niemniej chyba jakoś tam sobie radzi na rynku