Wpis z mikrobloga

#it #informatyka #programowanie #studia #studbaza

tl;dr

Mirki- programiści, ile wam dały studia informatyczne?

Dzisiaj miałem targi pracy na wydziale. Dowiedziałem się, że z moimi umiejętnościami i doświadczeniem (zaledwie pół roku doświadczenia komercyjnego, ale CV nie wygląda tak źle) mógłbym pracować spokojnie za jakieś 4k na początek. + Jedna firma wydawała się bardzo konkretna i podpadająca pod moje zainteresowania i dalszy rozwój, a też wydawali się być chętni do zatrudnienia mnie. Jestem na 1 semestrze i wiem, że pracy na pół etatu i studiów naraz nie dam rady, bo jestem zbyt leniwy na to i olałbym studia. Więc teraz pytanie czy lepiej pójść do pracy czy zostać na studiach? Jak dużo one dają?
  • 25
Mirki- programiści, ile wam dały studia informatyczne?


@M4rv1n: Nie mam wyksztalcenia kierunkowego. W IT od kilkunastu lat, od siedmiu w Irlandii, ostatnie pare lat jako kontraktor za rynkowa stawke. Nie zaluje, nie narzekam.
@lifapek: C# + MongoDB dotychczas. Myślałem generalnie o EntityFramework w przyszłości, jakieś biznesowe rozwiązania, No-SQL owe bazy danych, WCF, coś w tym kierunku. Podoba mi się też SCRUM w firmach i generalnie AGILE.
@M4rv1n: dałbyś radę, musisz tylko znaleźc firmę, która nie będzie robiła problemów z dostosowaniem godzin pracy do Twoich studiów. U mnie mnóstwo programistów kończyło studia normalnie pracując u nas.
@M4rv1n: cos mirku za dobry jestes

jestes na 1 semestrze masz czyli co 19lat, masz 6ms komerycjnego doswiadczenia i umiesz c# ... musiales byc w liceum wymiataczem i teraz jakas firma chce cie za 4k ?

studia nie daja nic, ale dla swietego spokoju bo za 10lat 50% polakow bedzie mialo "wyzsze" to zaocznie bym odbebnil to gowno zeby tylko niektore korpo nie wywlily mnie na poczatku rekrutacji

swoja droga musisz
@bazingaxl: Warszawa aktualnie. 3,5 k na start dają spokojnie dla juniora na studiach, który wie co to programowanie obiektowe i co to dziedziczenie. Ja mam jeszcze trochę doświadczenia i znajomość technologii.

I nie powiedziałem, że te pół roku zarabiałem 4k. Pół roku byłem na stażu (płatnym, słabo, ale przynajmniej nie minimalna krajowa).

Nie byłem wymiataczem w liceum, byłem raczej ponad przeciętną + trochę się sam uczyłem C# (w liceum pewnie na
@jestempirat: racja ale po wypowiedzi pelnej obaw o wyksztalcenie czuje ze to mloda osoba jeszcze pod wplywem rodzicow ktorzy nagadali mu ze bez mgr bedzie nikim wiec wiecej jak 20lat nie ma a sa takie miroslawy co w liceum umialy 1000% wiecej niz najlepszy nauczyciel
@M4rv1n: serce rosnie, idz na zaoczne, z czego uczyles sie c# ? jak czytam niektore mirki to oni majac 3lata doswiadczenia maja jakiegos pecha z placa po 2k brutto wiec juz kompletnie nie wiem co z ta polska.
@M4rv1n: poszerzaja ale ... moze inaczej

studia powinno sie robic po kilku latach pracy

1. wtedy wiesz ze wiekszosc na studiach to naprawde debile

2. swiadomie wybierasz to co wazne i bez spiny omijak na 3 reszte badziewia

3. owszem mozna sie duzo ciekawych rzeczy nauczyc ale one w realnym zyciu jakos nie chca byc potrzebne, badzmy szczerzy pewnie w zyciu nie bedziesz pisal apki do calki a na laborkach z