Wpis z mikrobloga

#it #informatyka #programowanie #studia #studbaza

tl;dr

Mirki- programiści, ile wam dały studia informatyczne?

Dzisiaj miałem targi pracy na wydziale. Dowiedziałem się, że z moimi umiejętnościami i doświadczeniem (zaledwie pół roku doświadczenia komercyjnego, ale CV nie wygląda tak źle) mógłbym pracować spokojnie za jakieś 4k na początek. + Jedna firma wydawała się bardzo konkretna i podpadająca pod moje zainteresowania i dalszy rozwój, a też wydawali się być chętni do zatrudnienia mnie. Jestem na 1 semestrze i wiem, że pracy na pół etatu i studiów naraz nie dam rady, bo jestem zbyt leniwy na to i olałbym studia. Więc teraz pytanie czy lepiej pójść do pracy czy zostać na studiach? Jak dużo one dają?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bazingaxl: Tyle mam netto aktualnie (gdybym pracował na pełny etat), ale to trochę za mało wg mnie i dla takiej pensji nie warto rzucać studiów.

C# zacząłem od Unity3D, żeby się przestawić z C++a (a tego z książki Xion'a do rozdziału o programowaniu obiektowym włącznie), potem uznałem, że napiszę konsolowy komunikator po TCP i uczyłem się w praktyce, potem tydzień z nauką WPFa ( http://www.wykop.pl/wpis/5952752/dostalem-zadanie-testowe-do-zrobienia-jak-mi-sie-u/ ), a reszta to już
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Głównie JAVA i .Net, potem C/C++ i Python, widziałem chyba jedną ofertę dla Ruby, dla PHPa nie pamiętam, żebym coś zauważył. Bazy danych to głównie Oracle, MSSQL, TSQL. Nigdzie nie widziałem na ulotkach nic NO-SQLowego, ale jeden koleś się strasznie zajarał i zaczął opowiadać o Ravenie i pytał się mnie o MongoDB (i w sumie to było najfajniejsze i najlepiej przygotowane korpo, bo nie wysłało pań z HRu, tylko
  • Odpowiedz
@bazingaxl: 4 k netto to w sam raz jak na moje umiejętności. Ja mam 2 k netto. I raczej nie zmieni się zbyt dużo w Polsce w najbliższym czasie, ale warto znać swoją wartość.
  • Odpowiedz