Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dzięki portalowi randkowemu poznałem sympatyczną, dość romantyczno-konserwatywną #azjatka, regularnie rozmawiamy na Zoomie, myślimy o sobie w kategoriach monogamicznej relacji typu "long distance relationship".

Mieszkam w Polsce, ale mogę przeprowadzić się do większości krajów #ue. Jeżeli odwiedziłaby mnie wybranka, to jak długo może ze mną legalnie zostać/mieszkać w trakcie roku? Gdzie szukać takich informacji w kontekście najkorzystniejszych (i bezpiecznych dla mnie) form stałego pobytu dziewczyny? Mogłaby mieszkać ze mną w moim mieszkaniu (Polska) lub takim, które wynajmowałbym (poza Polską), w zamian dorzucałaby się do wspólnych wydatków i partnersko pomagała w codziennych obowiązkach (pracuje zdalnie i ma trochę oszczędności).

Chociaż będę dokładał ze swojej strony starań, by był to związek na całe życie, naturalnie ze względów bezpieczeństwa jestem po #wazektomia i nawet nie myślę o #malzenstwo czy #dziecko - za dużo ryzyk takich jak sama chęć uzyskania #obywatelstwo i porzucenia na rzecz "lepszego modelu", #rozwod, #alimenty, czy #alienacjarodzicielska.

Jak to prawnie ogarnąć? Mile widziane opinie niebieskich w podobnych okolicznościach i o podobnym podejściu.

#pytanie #zwiazki #zwiazek #seks #milosc #slub #prawo #rozowepaski #azjatki #azja #tinder #badoo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dzięki portalowi randkowemu poznałem sympatyc...

źródło: b4eda8dc364fce6b8ca6becd3bf3a5b1

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zaraz, zaraz bo chyba do końca nie ogarniam. Poznałeś dupę przez internet, nigdy się nie spotkaliście i planujesz z nią zamieszkać na tej podstawie? A nawet planujesz z nią być do końca życia? Bait czy jesteś mało rozgranięty?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Shagal Znamy się od kilku miesięcy, rozmawialiśmy już kilkadziesiąt razy na Zoomie i jesteśmy bardzo dobrze dopasowani na wielu poziomach (mamy m.in. bardzo wysokie noty w oczach znajomego, który jest ekspertem w dziedzinie czynników, które zwiększają szanse na trwały i szczęśliwy związek).

Generalnie nie widzę przeszkód, żeby się nie spotkać na moim gruncie, a następnie zamieszkać razem (z intencją długiego związku), w sytuacji, kiedy nie ponoszę ryzyk
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Życzę Ci jak najlepiej, ale znajomość przez internet ma się nijak do funkcjonowania na co dzień. Uderzyło mnie to planowanie przyszłości z kimś, kogo ledwo znasz. Nawet pomimo kilkudziesięciu rozmów na zoomie. To cały czas jest Twoje wyobrażenie na temat tej osoby, które zweryfikujesz w codziennych sytuacjach. Na Twoim miejscu na razie skupiłbym się na tym żeby ją na prawdę poznać, a ewentualne decyzje o wspólnym życiu to następny krok.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim @AlbertWesker @Shagal piwniczaki już przewidują najgorsze. Nie słuchaj się ich i jak to mówią - idź za głosem serca ( ͡º ͜ʖ͡º) sam znam osobę, która poznała na czacie Niemca, pisali ze sobą tak długo, że aż się spotkali, wzięli ślub i już z 15 lat są ze sobą. Odwagi, trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli pochodzi z jakiegoś biedniejszego kraju typu filipiny to uważaj, paszport PL jest całkiem sporo wart. A, kolega miał żonę z tamtych rejonów ale nie dała rady w PL. Inna sprawa, że IMHO obydwoje nie dorośli do małżeństwa w szczególności na wyższym poziomie trudności związanym z barierą językową, różnicami w kulturze, tradycji oraz przeprowadzką jednej ze stron na drugi koniec Świata.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z twojego opisu wynika, że oczekujesz od poznanej przez internet kobiety, że ta:
- ma rzucić całe dotychczasowe życie i wyjechać do obcego dla niej kraju dla obcego faceta
- ma żyć w obcym kraju bez ślubu i w twoim mieszkaniu, czyli w razie kłótni czy rozstania będziesz mógł ją bez skrupułów i żadnych konsekwencji prawnych wyrzucić na ulicę i niech azjatka radzi sobie sama
- ma zapomnieć o możliwości
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Deir-al-Balah Ale to ty dzwonisz, linniorku/elenko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW, kochający się partnerzy w partnerskim związku "kochają się" albo "uprawiają miłość/seks", nie wiem, co starasz się nam powiedzieć o sobie przez dostrzeganie "dawania d*py".


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim opie zloty ty mozesz zyc z kims 5lat w realu na zasadzie ty do mnie, ja do ciebie, wspolne wypady, a poznasz ją dopiero po wspolnym adresie zamieszkania... o czym ty piszesz? Ze typ was sparowal na swoje oko( ͡° ͜ʖ ͡° )*: bait albo debil( _)
  • Odpowiedz