Wpis z mikrobloga

@krzychol66: (#) rozumiesz, że oni w ogóle tną koszty na armię i kwestię obronne, poza tym drony nie są sprawdzone w warunkach bojowych i obawiam się, że straty 1 myśliwiec sterowany przez pilota vs 100 dronów będzie 0:100
Ale 1 myśliwiec + pilot są warte więcej, niż 100 dronów.


@krzychol66: znaczy nie wiem czy Cię dobrze rozumiem bo Twoje kolejne wpisy są lekko sprzeczne

tutaj piszesz że może mieć drony, rozumiem, że pijesz do tego że Obama zapodaje #lewackalogika bo zamienia ludzi na maszyny

a tutaj Twoją wypowiedź rozumiem jako stwierdzenie, że pilot ma dużo większą wartość bojową niż 100 dronów

jeśli pisałeś obydwa w tym kontekście to się
@franekfm: Nie pisałem o wartości bojowej. Pisałem o ekonomii. Pilot myśliwca (= koszty wyszkolenia pilota) + nowoczesny samolot myśliwski z odpowiednio nowoczesnym uzbrojeniem są warte więcej, niż 100 dronów. Dlatego bardziej opłaca się posłać do walki 100 dronów, niż 1 myśliwca. Nawet, jak 50 dronów spadnie nie wykonując zadania.

A o kukuruźniku wspomniałem, żeby Ci uzmysłowić, że pilot myśliwca wcale by się tak łatwo ze stoma dronami nie rozprawił. Nawet, jeśli
@krzychol66: (#) niestety drony wymagają oprogramowania, które jest sztywne, nie są w stanie dynamicznie dostosowywać algorytmów do zmieniających się warunków, sieci neuronowe może i istnieją ale ich uczenie jest też bardzo kosztowne