Wpis z mikrobloga

Hej,

Mam lekkie watpliwosci co do przypisanych mi benzodiazepin.
Od poczatku moze opisze lekko co sie dzialo:

Na poczatku roku rozwinela mi sie nerwica lekowa, trafilem do szpitala gdzie psychiatra przepisal mi escipram, bylem na nim dluzszy czas do lipca, odstawilem go bo nie widzialem zadnej roznicy, dalej bylo zle.
Od pazdziernika zaczalem chodzic na terapie ale tez zaczela sie u mnie agorafobia, ogolnie sie mocno poglebilo.
Zostalo mi przepisane Lexotan (bromazepamum) 3mg, wedlug lekarza mam go dawkowac 3x na dobe.
Oczywiscie jak to nerwicowiec ze stanami lekowymi naczytalem sie duzo zlych rzeczy o benzodiazepinach, miedzy innymi ze uzalezniaja i nie nalezy ich brac przez dluzszy okres.
Mam ofc w planach skonsultowac to z psychiatra, bo sie boje ich brac, tym bardziej jak mi to przepisywali ostrzegali mnie ze jest to bardzo silny lek i na poczatku w etapie przyswajania moge czuc sie zdekoncetrowany, zamulony, itp. Lampke ostrzegawcza zaswiecila jeszcze bardziej farmaceutka w aptece, ktora mowila ze trzeba z tym uwazac bo jest bardzo silny.
Mial tu ktos doswiadczenia po bromazepamum? Czy 3x na dobe to jest bezpieczna dawka? Nie mam sklonnosci do uzaleznien, jedynie do papierosow. Bardzo sie obawiam, ze mnie poskreca w jakis dziwny sposob zamiast uspokoic. Nie biore zadnych narkotykow, nie pije czesto, mam w planach odstawic na czas brania lekow.
Fajnie by bylo skonsultowac sie z jakas zywa osoba ktora to brala, bo wiadomo, ze wiekszosc lekarzy mowi wyuczonymi formulkami.

pozdrawiam

#benzodiazepiny #benzowraki #benzo #depresja #nerwica #nerwicalekowa
  • 22
bromazepam to nie jest bardzo silne benzo akurat.

Czy 3x na dobe to jest bezpieczna dawka?

jak brałem 18mg na raz to czułem się bezpiecznie więc tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bardzo sie obawiam, ze mnie poskreca w jakis dziwny sposob zamiast uspokoic

te leki maja bardzo niską toksyczność. jak zjesz pół paczki na raz nie umrzesz.. benzo to trudno się zabić celowo przedawkowując, a 3mg bromazepamu to
  • 0
@10129: Hej, dzieki za odpowiedz.
Wlasnie o to chodzi, jestem tak daleko w nerwicy ze potrafie sobie wszystko wkrecic w okresach kiedy napada mnie panika, na przyklad teraz mam taki moment.(nie musze dodawac ze dzieja sie randomowo) Wiekszosc dnia to oczywiscie momenty gdzie sie czuje normalnie, wyjatek to jak jestem w pracy albo na zewnatrz, uginaja mi sie nogi, trace rownowage. Troche mnie uspokoiles, ale jednak mysle ze madra reakcja jest
  • 0
@fajnopolakgej: Czyli 3x na dobe po 3mg rano, w poludnie i wieczorem jest jak najbardziej bezpieczne? Przepraszam, ze tak dopytuje o wszystko, ale jestem doslownie lekko zesrany faktem, ze jeszcze niedawno nie potrzebowalem zadnych tabletek do zycia
@agrowrak: mordo ja od roku prawie wale alprazolam doraznie 1 mg okolo najczesciej i to dosyc czesto w sumie plus czasem se walne z 2-5 mg dla fazy i jest git zyje nie jest zle po odstawieniu nie mam zadnych przykrych objawow takze chill nie boj sie byleby sie w tym nie zatracic bo mi po takim czasie jak robie przerwy to tolerka sie nie zwiekszyla wgl jak cos to masz
  • 0
@paakcer: hej, bardzo madre stwierdzenie. Chcialbym bardzo wyjsc gdzies ze swoja dziewczyna na kolacje albo do sklepu, wiec mysle ze jezeli to sprawi ze nie beda mi doskwierac ataki paniki, trzesace sie nogi i nie bede sie caly kolysal to warto chociaz sprobowac
rozumiem, sam czasem miewam napady, gdzie jestem przekonany, że umieram i muszę zjeść coś na uspokojenie bo chce karetkę wzywać.

ogólnie wielu ludzi w necie te leki demonizuje, nie czytaj tego.

ile brać to zależy od osoby, najlepiej: najniższa skuteczna dawka, jak najrzadziej. a ile ta dawka wynosi zależy od osoby, jedna osoba bedzie spokojna po 0.25mg alprazolamu, komuś innemu (bez tolerancji) 1mg mało. różnice osobnicze w budowie układu nerwowego/aktywności enzymów metabolizujących
  • 0
@j0shva: Dostalem go wczoraj, jeszcze nie bralem, jutro sprobuje zeby sztucznie nie uzupelniac dawek, z tym ubezpieczeniem to mam, ale lekko mnie przeraziles tym XD tym bardziej ze inne substancje psychoaktywne jak narkotyki zawsze zle na mnie dzialaly, wiec nic nie biore z narkotykow
  • 0
@10129: dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Boje sie wlasnie straty pracy, tzn mam zajebisty team gdzie kierownictwo wie o moich problemach, ale nie moge sobie pozwolic nawet na miesiac bez pracy, tym bardziej ze ja bardzo lubie, klientow tez, ale nerwica mnie paralizuje. Odstawialem antydepresanty (escipram) i odstawilem go nagle, i sie nic ze mna nie dzialo. W zaleceniach mam 3x na dobe rano poludnie i wieczor codziennie. Mysle ze po ok
te leki obniżają funkcje poznawcze, i w każdej skutecznej dawce to będzie dopóki lek działa. jesteś po nich głupszy i to efekt ichmechanizmu działania. zrobisz test IQ przed i po wzięciu leku, to po będzie gorszy wynik. tak samo hamują tworzenie nowych wspomnień więc ciężej się pod wpływem czegoś nauczyć, coś zapamiętać.
im większa dawka tym durniejszy jesteś. jak tępy możesz być po dużej? ja nie umiałem w pamięci odjąć 12 od
  • 0
@10129: To jezeli jest jak alkohol, to mocno mnie uspokoiles, bo alkohol zawsze na mnie dobrze dzialal i nie mialem z nim problemu (w przeciwienstwie do narkotykow, gdzie za kazdym razem konczylo sie krzywa faza czy zjazdem). Mysle ze przy tych dawkach co mam(3x na dobe, tabletka ma 3mg wiec razem 9mg w ciagu dnia) nie bedzie zle z otepieniem czy oglupieniem, tym bardziej ze mam prace ktora bardziej polega na
@agrowrak: To jest jakaś padaka, że w XXI wieku, lekarze nadal przepisują benzo do stałego stosowania. Znam ludzi, którym takie beztroskie stosowanie dosłownie zniszczyło życie i funkcje kognitywne. Bierz jedną tabletkę, tylko doraźnie. Chcesz się zapoznać z tym co robią benzo, to wpisz na youtube "Benzodiazepine BIND"
  • 0
@DeltaFosBeta: Warto sprobowac, jestem pod opieka psychiatry i terapeuty jak cos. Niestety moje zaburzenia ktore aktualnie u mnie wystepuja nie pozwola mi normalnie funkcjonowac, a terapia zbyt bardzo odklada sie w czasie, jednakze dzieki za opinie, ale wole nie ogladac tego filmu na youtube zeby sobie jeszcze bardziej nie ryc bani
@agrowrak: na mnie tez niektore substancje dzialaja zle, ale akurat benzo przeciwlekowe mi mega pomagaja funkcjonowac, dla osob z jakimis lękami, dla wycofanych, niesmialych, malo pewnych siebie itd. to jest zbawieniem, nie masz sie czego bac, jesli zachowasz umiar, ja biore od roku, od poczatku dawki okolo 1 mg, bo mniejsze na mnie nie dzialaja zadowalajaco, raz na jakis czas lykne wiecej, a po roku moge odstawic i nie miec zadnych
  • 0
@j0shva: Sens w tym, ze ja kocham rozmawiac z ludzmi, a przynajmniej tak mi sie wydaje, po prostu cos sie podzialo w psychice ze weszla fobia spoleczna i agorafobia, w zatloczonych miejscach sie zaczynam kolysac i trace zmysly, ja nie mam depresji, po prostu mnie zaburzenia dopadly spowodowane #!$%@? wie czym, zdarza sie niestety
  • 0
@j0shva: no wlasnie od poczatku mowilem wszystkim, ze to nie jest depresja, bo ja kocham zycie, po prostu nie moge sie nim cieszyc przez moje zaburzenia, ale ci wiedzieli swoje i ciagle grali swoja muzyke XD